Silvergate požičia MicroStrategy pôžičku vo výške 205 miliónov dolárov na nákup BTC

Silvergate požičia MicroStrategy 205 miliónov dolárov na nákup BTC

od Simona

Silvergate Bank poskytla pôžičku vo výške 205 miliónov dolárov dcérskej spoločnosti MicroStrategy-Macrostrategy, ktorá je krytá podielom BTC. Spoločnosť Michaela Saylora chce tieto prostriedky použiť na nákup ešte väčšieho množstva bitcoinov.

205 miliónový úver na následné nákupy

V tlačovej správe vydanej 29. marca bolo oznámené, že dcérska spoločnosť Silvergate Capital Corporation súhlasila s darovaním finančných prostriedkov ako súčasť jednej z najväčších pôžičiek krytých bitcoinmi, ktoré spoločnosť drží.

Podľa podmienok dcérska spoločnosť MicroStrategy-Macrostrategy použije prostriedky na nákup ďalších mincí. Pokryje aj poplatky, úroky a výdavky spojené s pôžičkou alebo financovanie niektorých celkových firemných cieľov spoločnosti.

Generálny riaditeľ Silvergate Alan Lane povedal:

„Sme radi, že môžeme pridať MicroStrategy do nášho rastúceho zoznamu dlžníkov SEN Leverage. Ich inovatívny prístup k finančnému manažmentu je jedinečným príkladom toho, ako môžu inštitúcie využiť bitcoiny na podporu a rast svojho podnikania“.

SEN Leverage, ktorý bol spustený v roku 2020, je inštitucionálny veriteľ, ktorý už poskytol pôžičky kryté bitcoinmi vo výške 600 miliónov dolárov. Generálny riaditeľ MicroStrategy – Michael Saylor, uviedol, že fondy poskytnú jeho spoločnosti príležitosť „upevniť si pozíciu popredného investora do bitcoinov medzi verejnými spoločnosťami“.

Gigant kótovaný na NASDAQ je najväčším podnikovým množiteľom BTC. Jeho portfólio zahŕňa aktíva v hodnote takmer 6 miliárd dolárov. Posledný nákup bol vo februári a spoločnosť potom kúpila mince za 25 miliónov dolárov.

Na burzách je najmenej bitcoinov za 39 týždňov

Silvergate kupuje Diem

Silvergate Bank sa v kryptomenovom priemysle angažuje už pomerne dlho. Spoločnosť nedávno získala neúspešné dieťa Diem od Facebooku a odhalila plány na vydanie vlastného stablecoinu. Transakcia mala hodnotu 182 miliónov dolárov.

Alan Lane potom situáciu komentoval takto:

„Identifikovali sme potrebu stablecoinu krytého americkým dolárom, ktorý je regulovaný a vysoko škálovateľný, aby ďalej umožnil bezbariérový tok peňazí.
Naším zámerom zostáva splniť túto potrebu uvedením stablecoinov na trh v roku 2022, čo je možné vďaka aktívam, ktoré sme dnes získali, a našej existujúcej technológii“.

zdroj: decrypt.co, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár