BlackRock vytvoril blockchain ETF

Samsung predstaví na hongkonskej burze prvý blockchain ETF

0 komentárov

Samsung Asset Management, najväčšia kórejská správcovská spoločnosť, plánuje v júli spustiť blockchainový ETF na hongkonskej burze. Toto je údajne prvé ETF v Ázii, ktoré ponúka skutočnú expozíciu voči kryptomenám.

Prvý ázijský ETF založený na blockchaine

Ako informovali juhokórejské obchodné noviny Hankyung, tento fond sa bude podobať ETF Amplify’s Transformational Data Sharing ETF (ETF BLOCK). Investuje najmä do spoločností spojených s kryptomenami, ako sú SilverGate Capital, Galaxy Digital Holdings, Coinbase a bitcoinové futures.

Spoločnosť Samsung Asset Management nedávno získala 20% podiel v Amplifi za 30 miliónov dolárov a zabezpečila si exkluzívne práva na predaj ETF v Ázii. Nové ETF malo rovnakú štruktúru ako ETF BLOCK, ale bude fungovať pod názvom Samsung.

ETF BLOCK však zahŕňa aj ďalšie ETF, ktoré priamo sledujú cenu pôvodnej kryptomeny. Medzi nimi je napríklad kanadský Purpose Bitcoin ETF. Ak má byť teda štruktúra Samsungu rovnaká ako štruktúra BLOCK ETF, bude to prvé ázijské ETF čiastočne založené na kryptomenách.

Očakáva sa, že nepriame akcie kryptomien spôsobia oneskorenie kótovania. Predstaviteľ Samsung Asset Management však vysvetlil, že spoločnosť plánuje ponúkať najlepšie produkty Amplify na domácom aj medzinárodnom trhu.

„Keďže záujem o dividendy rastie so zvyšujúcimi sa úrokovými sadzbami v USA, zvažujeme dodatočné kotácie, ako napríklad „Amplify CWP Enhanced Dividend Income ETF (DIVO ETF)“ v Kórei alebo Hong Kongu.“

Cieľom nového blockchain ETF je tiež obnoviť imidž spoločnosti ako mladej a globálnej. Kryptomeny sú obľúbené najmä u mileniálov.

etf

ETF založené na blockchaine a bitcoine

Blockchain ETF sú inštitucionálne zadné vrátka na investovanie do rastúceho odvetvia kryptomien bez toho, aby museli zápasiť s volatilitou samotných kryptomien.

Len včera BlackRock oznámil spustenie svojho Blockchain and Tech ETF, ktorý zahŕňa akcie spoločností zaoberajúcich sa kryptomenami vrátane Coinbase a Marathon Digital.

Tieto fondy sa historicky spravovali v Amerike oveľa ľahšie ako Bitcoin ETF. ETF na BTC futures kontraktoch sa na trhu objavili až v októbri minulého roka. SEC však ešte musí dať zelenú priamemu produktu.

zdroj: blockchain.news

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár