Ron DeSantis oznámil svoju kandidatúru v prezidentských voľbách v USA. Je podporovateľom BTC a nepriateľom CBDC

V USA stále prebiehajú prípravy na budúcoročné prezidentské voľby. Do súboja o Biely dom vstupujú prví kandidáti, ktorí sa budú uchádzať o nomináciu svojich strán. Najväčšie šance majú, samozrejme tí, ktorých podporí Demokratická strana alebo Republikánska strana. Z tej druhej pochádza floridský guvernér Ron De Santis, ktorý práve oficiálne oznámil, že bude bojovať o prezidentský úrad. Je najvážnejším súperom Donalda Trumpa, odporcom CBDC a čo nás asi najviac zaujíma - zástancom bitcoinu.

od Simona

Ron DeSantis sa chce stať prezidentom USA

DeSantis v stredu oznámil svoje plány kandidovať vo voľbách. Na začiatku už má silného spojenca v podobe Elona Muska, ktorý vyjadril ľútosť nad tým, že vo voľbách v roku 2020 volil Joea Bidena. Zároveň dodal, že nemá záujem voliť Trumpa, pretože by rád podporil niekoho „normálneho“.

Musk a DeSantis majú niektoré veci spoločné. Obaja majú napríklad radi kryptomeny. Na rozdiel od Trumpa, ktorý označil BTC za „podvod“. Na tomto pozadí vychádza súčasný floridský guvernér oveľa lepšie. Verejne prisľúbil, že ako hlava štátu bude proti akejkoľvek legislatíve zakazujúcej bitcoin.

„Ako prezident budem chrániť možnosť vytvárania vecí, ako je bitcoin,“ povedal De Santis.

„Jednoducho nemám chuť kontrolovať všetko, čo môžu ľudia na tomto trhu robiť,“ dodal.

Mimochodom, kritizoval Bidenovu administratívu za to, že sa snaží zničiť trh s blockchainom v USA. Možno má pravdu, pretože v pozadí politického boja vidíme križiacku výpravu proti kryptomenám. Komisia pre cenné papiere a burzy (SEC) podniká kroky na presadzovanie práva proti burzám, emitentom stablecoinov a bankám, ktoré otvorili účty spoločnostiam v tomto odvetví.

DeSantis už predtým podnikol kroky na obmedzenie vydávania CBDC. Digitálny dolár by v jeho štáte nebol vítaný, pretože ho miestne politické elity považujú za nástroj na kontrolu verejnosti.

Podobným smerom ako guvernér sa vydali aj kongresmani Tom Emmer a Ted Cruz. Pokúsili sa zablokovať rozvoj CBDC na úrovni Kongresu. Zatiaľ bez výsledku.

Voľby USA

Robert F. Kennedy Jr.

Republikáni nie sú jediní, ktorí hovoria „nie“ CBDC. O zvolenie sa uchádza aj známy potomok rodiny Kennedyovcov, ktorý je zástancom kryptomien a odporcom digitálneho USD. Na konferencii Bitcoin Miami 2023 sa Robert F. Kennedy Jr. ako sa o ňom hovorí, zaviazal chrániť „nedotknuteľné právo“ občanov vlastniť a používať bitcoin.

Problémom však je, že DeSantis aj Kennedy nemajú v primárkach veľké šance. Favoritom v Demokratickej strane je Joe Biden. Na druhej strane republikáni môžu opäť vsadiť na Trumpa. To by znamenalo zopakovanie situácie z roku 2020. Len brutálnejšie, keďže Trump je presvedčený, že Biden mu „ukradol“ prezidentský úrad.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár