Rebríček najväčších blockchainových miliardárov

od Martin Tkáč

Brian Armstrong z Coinbase, Sam Bankman-Fried z FTX a Changpeng Zhao z Binance sa umiestnili na prvých priečkach v čínskom rebríčku blockchainových miliardárov.

Veľa nováčikov

Podľa správ z výskumného inštitútu Hurun s názvom „2020 Global Rich List“, ktorý bol zverejnený v utorok, je v sektore kryptomien 17 blockchainových miliardárov. Ich bohatstvo pochádza prevažne z krypto burz, investícii alebo ťažby – z nich je jedenásť nováčikov.

Sam Bankman-Fried je najúspešnejším nováčikom. Je to veľmi pôsobivý výkon, pretože sa okamžite dostal na druhé miesto. Podľa analytikov činí jeho bohatstvo po rýchlom raste FTX v roku 2020 zhruba 10 miliárd dolárov.

Čisté imanie generálneho riaditeľa Coinbase Briana Armstronga sa za posledný rok zvýšilo jedenásťkrát – z 1 miliardy USD na 11,5 miliardy USD. Pomohli mu k tomu veľmi vysoké výnosy krypto burzy posledný rok pred ich verejnou ponukou akcií.

Čisté imanie Changpeng Zhaa, generálneho riaditeľa Binance sa v priebehu roka 2020 zvýšilo o 208% a dosiahlo 8 miliárd dolárov. Ako Binance, tak aj ekosystém Smart Chain však za posledných niekoľko mesiacov zaznamenali prudký nárast. Samotný Zhao vlastní BTC, ktoré kúpil v roku 2013 a pravdepodobne vlastní aj veľa BNB.

Medzi ďalších nováčikov v rebríčku patrí Jed McCaleb z Ripple (3,2 miliardy USD, 5. miesto), generálny riaditeľ skupiny Digital Currency Group Barry Silbert (3 miliardy USD, 6. miesto) a zakladatelia Gemini Tyler a Cameron Winklevoss, ktorí zdieľajú 7. miesto s čistým imaním 2,8 miliardy dolárov každý z nich.

zdroj: decrypt

Tvorca Bitcoinu Satoshi Nakamoto, ktorý je stále anonymný by mal byť v tomto rebríčku na prvom mieste s odhadovaným bohatstvom 50 miliárd dolárov, avšak nie je do zoznamu zahrnutý, nakoľko jeho identita nie je známa, uviedol Hurun.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár