DeFi prinesie nový zlatý vek pre filmový priemysel

od Martin Tkáč

Sú príležitosti, pri ktorých je možné využiť DeFi do filmového priemyslu, vďaka čomu bude proces investovania ľahší a transparentnejší.

Po explózii videostreamu v dôsledku pandémie Covid-19 je teraz okolo 40 miliárd dolárov uzavretých do decentralizovaných finančných protokolov. Teraz je správny čas na to, aby sa stretli decentralizované financie a filmový priemysel.

Financovanie filmu je ťažký a neefektívny systém. Investori vkladajú svoje peniaze ako prví, avšak ako poslední vidia návratnosť. Neexistuje transparentnosť v tom, ako sa používajú finančné prostriedky počas výroby, ani ako sa rozdeľujú zisky.

Investičné rozhodnutia sú zvyčajne založené na veľmi malom množstve údajov o tom, čo ľudia chcú poezrať, takže šance na úspech filmu sú až do jeho uvedenia úplne neznéme.

Technológia DeFi a blockchain dokáže vyriešiť mnohé z týchto problémov vytvorením novej sféry financovania decentralizovaného financovania filmu, alebo DeFiFi.

Čo je DeFiFi?

Predstavte si vytvorenie decentralizovaného filmového fondu, v ktorom majú všetci finančníci podiel. Pomocou technológie blockchain a decentralizácie by mohli tvorcovia predstaviť svoje projekty komunite, ktorá by hlasovala o tom, aké filmy dostanú možnosť financovania. Víťazné projekty by získali potrebné financovanie z fondov spravovaných komunitou.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár