Cena bitcoinu zaznamenala najväčší denný pád v histórii

od Martin Tkáč

Po dosiahnutí historického maxima cena Bitcoinu nevyhnutne potrebovala korekciu.

„Parabolický rast bitcoinu je z krátkodobého hľadiska neudržateľný,“ tweetol Scott Minerd, globálny investičný riaditeľ investičného giganta Guggenheim Partners. Tweetol to okolo piatej ráno, keď cena bitcoinu začala klesať.

Nemýlil sa.

Za posledných 24 hodín cena bitcoinu klesla o 9 000 dolárov na úroveň 32 000 dolárov. V jednom okamihu jeho cena klesla o 3 000 dolárov za menej ako dve hodiny.

V reálnom vyjadrení dolára predstavuje dnešný pokles najväčší prepad bitcoinu vôbec. Čo však spôsobilo tento náhlay pokles? A čo bude ďalej?

Náhla korekcia trhu

Cenové korekcie boli v minulosti jednoducho neoddeliteľnou súćasťou a dnes sa to len potvrdilo.

„Tento pokles ceny bitcoinu by sa nemal zdať byť neobvyklý pre kohokoľvek, kto situáciu sleduje od roku 2017,“ uviedol pre Decrypt Dimitrii Ushakov, obchodný riaditeľ spoločnosti BitRiver.

Počas vianočného bull runu v roku 2017 dosiahol bitcoin historicky najvyššie hodnoty. Potom nastali poklesy podobné tým dnešným. Napríklad medzi 9. novembrom 2017 a 13. novembrom 2017 cena bitcoinu klesla o 20% zo 7 459 dolárov na 5 950 dolárov.

Jason Deane, analytik bitcoinu v spoločnosti Quantum Economics povedal pre Decrypt, že cenové korekcie sú zdravou súčasťou bull runu a umožňujú obchodníkom preskupiť sa a vydýchnuť si než sa pustia do nového zisťovania cien.

zdroj: decrypt.co

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár