Nexo vydalo kryptomenovú kreditnú kartu

od Martin Tkáč

Spoločnosť Nexo poskytujúca pôžičky kryptomien vydala kartu Mastercard, ktorá umožňuje používateľom platiť za služby digitálnymi aktívami bez ich predaja.

Nová karta Nexo

Nexo uzavrelo partnerstvo s Mastercard a DiPocket, startupom v oblasti platieb peer-to-peer. Spoločne sa im podarilo spustiť Nexo Card – kryptomenovú kartu, ktorá používateľom umožňuje používať digitálne aktíva ako kolaterál, a nie ich predávať.

Karta je prepojená s úverovou linkou Nexo, ktorá vám umožňuje použiť ako zábezpeku viacero aktív. Patria k nim okrem iného bitcoin, ethereum a USDT stablecoin. Hovorca spoločnosti Nexo vysvetlil fungovanie karty takto:

Karta Nexo funguje s úverovými linkami Nexo krytými kryptomenami. To znamená, že prostriedky na vaše nákupy pochádzajú z vášho dostupného úverového rámca, zatiaľ čo vaše portfólio digitálnych aktív zostáva nedotknuté. Zábezpeka podlieha splateniu v súlade s predpismi Nexo.

Podľa spoločnosti sa úverová linka karty Nexo začína a zostáva na 0 % ročnej úrokovej sadzbe a produkt je prvou kreditnou kartou Mastercard krytou kryptomenami svojho druhu. Karta tiež nevyžaduje minimálnu výšku splátky a neúčtuje poplatky za výmenu meny do 20 000 EUR. Rovnako ako tradičné kreditné karty Mastercard, aj karta Nexo je dostupná vo virtuálnej aj fyzickej podobe a dá sa integrovať aj s Apple Pay a Google Pay.

V oficiálnom oznámení si môžeme prečítať:

Nexo predpovedá, že kartu Nexo bude akceptovať 92 miliónov obchodníkov po celom svete, kde akceptujú Mastercard. To umožní investorom minúť až 90 % fiat hodnoty ich kryptomeny v priebehu niekoľkých sekúnd bez toho, aby ju predali.

Podľa webovej stránky spoločnosti je karta Nexo teraz dostupná pre obyvateľov 29 krajín vrátane Slovenska.

nexo karta

Synergia medzi existujúcou finančnou sieťou a digitálnymi aktívami

Spoluzakladateľ a riadiaci partner spoločnosti Nexo Antoni Trenchev zdôraznil, že spustenie nového produktu je kľúčové pre synergie medzi existujúcou finančnou sieťou a digitálnymi aktívami.

Tento unikátny produkt umožní miliónom ľudí, najprv v Európe a potom na celom svete, okamžite minúť peniaze bez toho, aby museli obetovať potenciál svojich kryptomien. Ponúkne teda bezprecedentnú každodennú užitočnosť pre vznikajúcu triedu aktív.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár