Spoločnosť Ripple Labs bude poskytovať digitálne platby pre Singapur

Spoločnosť Ripple Labs so sídlom v USA získala predbežné povolenie od Singapurského menového úradu (MAS) na poskytovanie služieb digitálnych platieb v Singapure. Okrem toho má spoločnosť v pláne rozšíriť svoju činnosť o ODL, teda likviditu na požiadanie.

od Simona

Technológia ODL bude využívať tokeny XRP na cezhraničné platby. Singapur je známy svojím inovatívnym prístupom ku kryptomenám a digitálnym aktívam. Za zmienku stojí, že podľa štúdie Independent Reserve z roku 2023 vlastní kryptomeny až 43 % Singapurčanov.

Ripple Labs expanduje – vyvíja CBDC v Čiernej Hore a ďalších krajinách

Spoločnosť Ripple vo svojej tlačovej správe zdôrazňuje, že neustále rastie počet krajín, ktoré chcú zaviesť regulačný rámec pre kryptomeny. Tieto krajiny sa učia z prvých skúseností Singapuru a vyvíjajú dobre fungujúce pravidlá pre taxonómiu a licenčné systémy. Spoločnosť Ripple okrem toho uznáva, že schválenie digitálnych platieb zo strany MAS poskytuje zákazníkom lepšie skúsenosti. Umožňuje tiež vybudovať inkluzívnejší finančný systém bez hraníc.

Dôležitou poznámkou je, že prevažná väčšina transakcií ODL spoločnosti Ripple sa uskutočňuje v Singapure. Z tohto dôvodu spoločnosť Ripple Labs otvorila svoje sídlo v tomto štáte. V priebehu jedného roka tiež zdvojnásobila počet zamestnancov, ktorí tam pracujú.

Spoločnosť Ripple nepoľavuje, pretože rozširuje svoju činnosť aj do Hongkongu. V máji sa stala partnerom banky Fubon, ktorá vďaka softvéru Ripple začala testovať digitálnu menu hongkonskej centrálnej banky e-HKD. Za zmienku stojí, že spoločnosť Ripple súčasne vyvíja CBDC aj v Čiernej Hore a v niekoľkých ďalších krajinách.

Singapur

Singapur sa mihá ako blesk. Mestský štát predstavuje bielu knihu pre CBDC a stablecoin

A pokiaľ ide o Singapur, ten sa stáva príkladom krajiny, ktorá chce aktívne zavádzať digitálne meny a aktíva do každodenného používania. Svedčí o tom návrh tzv. bielej knihy, ktorý predložil singapurský menový úrad. Pôjde o spoločný protokol, v ktorom budú stanovené podmienky používania viacerých rôznych digitálnych mien vrátane CBDC.

21. júna bol protokol zverejnený pod názvom Purpose Bound Money (účelovo viazané peniaze). V bielej knihe sa uvádza nielen nový rámec koncepcie, ale aj názvy finančných inštitúcií a fintech spoločností, ktoré budú poverené pilotným zavedením nového programu.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár