Najväčšia banka v Singapure spustí oddelenie obchodovania s kryptomenami pre drobných investorov

Najväčšia banka v Singapure spustí oddelenie obchodovania s kryptomenami pre drobných investorov

Po otvorení vlastnej burzy digitálnych aktív na inštitucionálnej úrovni plánuje DBS Bank so sídlom v Singapure rozšíriť svoju ponuku, ale tentoraz s ohľadom na retailových investorov. Očakáva sa, že bude uvedený do prevádzky koncom roka 2022.

0 komentárov

DBS ponúkne obchodovanie retailovým investorom

Generálny riaditeľ DBS Piyush Gupta verí, že plány expanzie si budú vyžadovať veľa práce. Spustenie platformy však očakáva do konca roka.

Počas nedávneho rozhovoru o zisku spoločnosti riaditeľ uviedol:

Začíname prípravné práce na rozšírení našej spoločnosti nad rámec súčasnej investorskej základne .Čaká nás veľa práce na primeranosti a boji proti podvodom… Do konca roka by sme však niečo mali mať.

Generálny riaditeľ tiež uviedol, že DBS sa v prvej polovici roka zameria na „jednoduchý prístup k maloobchodnej platforme zameranej na digitálne pre svoju súčasnú zákaznícku základňu“. Zatiaľ musia používatelia kontaktovať bankára prostredníctvom telefónu, aby mohli nakupovať kryptomeny.

Banka však chce tento proces urobiť samoobslužným tým, že umožní okamžité vklady a online transakcie bez potreby sprostredkovateľov.

V komentári k poslednému kroku smerom k rozvoju prezident inštitúcie povedal:

Čo sa deje, je skutočnosť, že fungujeme 24 hodín denne, 7 dní v týždni, ale zákazníci musia bankárom stále volať.Prvá dôležitá vec je urobiť to všetko online, sami, okamžite a uistiť sa, že vaše interné procesy sú dostatočne robustné, aby to podporili.

Gupta tiež uviedol, že banka očakáva výrazné posilnenie svojej platformy na obchodovanie s kryptomenami krátko po jej spustení. Žiadne ďalšie podrobnosti o pripravovanej službe však zatiaľ nezverejnil.

DBS zaznamenáva značné zisky

DBS prvýkrát spustila svoju divíziu obchodovania s digitálnymi aktívami, DDEx, začiatkom roka 2020. Týmto spôsobom umožnil profesionálnym investorom obchodovať s kryptomenami.

V roku 2021 banka tiež zaznamenala objem obchodov približne 819 miliónov dolárov. V súčasnosti platforma ponúka zmenárenské služby so štyrmi fiat menami – singapurský dolár, americký dolár, hongkonský dolár a japonský jen, ako aj štyri kryptomeny – bitcoin, ethereum, bitcoin cash a ripple.

Inštitúcia tiež plánuje pridať ďalšie digitálne aktíva a tokeny neskôr v tomto roku.

zdroj: beincrypto.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár