ethereum vs cardano

Nadácia Ethereum vlastní takmer 0,3 % všetkých ETH

od Simona

Podľa včera zverejnenej finančnej správy za rok 2021 trezor nadácie Ethereum obsahuje 1,3 miliardy dolárov v ETH, 300 miliónov dolárov v investíciách mimo kryptomien a ďalších 11 miliónov dolárov v iných digitálnych aktívach.

K 31. marcu 2022 tvorili zdroje Ether Foundation takmer 0,3 % z celkovej dodávky ETH.

Nadácia pravidelne informuje o výdavkoch na dotácie a dary na svojom blogu, no prvýkrát zverejnila výročnú finančnú správu.

Aya Mayaguchi, riaditeľka Ethereum Foundation, uviedla, že ako sieť dospieva, organizácia podporuje „externých alokátorov“.

Miyaguchi v správe napísal:

„Veríme, že viac decentralizovaného financovania je dôležité pre budúcnosť ekosystému Ethereum. Neustále sa snažíme prideľovať zdroje tretím stranám, o ktorých sme presvedčení, že môžu robiť lepšie rozhodnutia ako my v určitých oblastiach.“

Na Twitteri tiež dodala, že počas podujatia Devconnect v Amsterdame poskytne ďalšie podrobnosti o vízii a princípoch nadácie.

Minulý rok nadácia minula celkovo 48 miliónov dolárov. 21,8 milióna dolárov bolo pridelených na výskum a vývoj úrovne 1 vrátane modernizácie hlavnej siete Ethereum a záťažového testovania.

Výdavky nadácie Ethereum

Zlúčenie, ktoré privedie sieť Ethereum k modelu proof-of-stake (PoS), bolo nedávno odložené na 3. štvrťrok 2022.

Tim Beiko, hlavný vývojár Etherea, napísal na Twitteri:

„Nebude to síce jún, ale pravdepodobne o pár mesiacov neskôr. Zatiaľ neexistuje žiadny konkrétny dátum, ale určite sme v poslednej kapitole proof of work o Ethereu.“

9,7 milióna USD bolo vyčlenených na komunitný rozvoj, 5,9 milióna USD na vývojovú platformu, 5,1 milióna USD na interné operácie a podporu a na výskum a vývoj s nulovými znalosťami (ZK) 3,6 milióna USD.

1,9 milióna dolárov bolo vynaložených na výskum a vývoj úrovne 2, ktorý zahŕňa vývojárske nástroje a vývojové súpravy. V správe sa tiež uvádza, že nadácia udelila granty vo výške 19,6 milióna dolárov v rámci svojho Programu podpory ekosystémov.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár