Na trhu sa objaví NFT The Beatles

Na trhu sa objaví NFT The Beatles

od Martin

Exkluzívne rozhovory s Johnom Lennonom, Paulom McCartneym, Georgeom Harrisonom a Ringom Starrom z The Beatles sa dražia ako NFT. Ide o novú formu používania tokenov na trhu.

NEWSLETTER OKRYPTE.SK

NFT The Beatles

Podľa Voices of Classic Rock Archive (VOCR), ktorý vytvára a draží NFT, je to prvýkrát, čo sa uskutoční aukcia, v ktorej sa budú rozhovory s bývalými hudobnými umelcami predávať ako NFT. Tieto štyri rozhovory, ktoré verejnosť nepočula desiatky rokov, sú teraz k dispozícii uchádzačom s najvyššou ponukou.

Väčšinou ide o rozhovory s Johnom Lennonom, Paulom McCartneym, Georgeom Harrisonom a Ringom Starrom.

Jonathan Firstenberg, výkonný riaditeľ VOCR, povedal:

Široká škála rozhovorov s Beatles, ktoré máme v našej zbierke, je možno naším najkomplexnejším a najcennejším aktívom, preto sme chceli začať s Johnom, Paulom, Georgeom a Ringom, najlepšími hviezdami klasického rocku!

Firstenberg pokračoval:

Aj keď sme zvažovali mnoho spôsobov, ako tento archív zverejniť, rozhodli sme sa začať s NFT. Urobili sme to preto, lebo súčasný dopyt na trhu po jedinečných vlastnostiach NFT, pozostávajúcich z pôvodného obsahu, sa zdá byť rýchlo rastúci. Aukcie NFT sú navyše mimoriadne jednoduchým a efektívnym spôsobom propagácie audio rozhovorov.

Dodal, že zainteresované strany sú „isto presvedčené, že NFT ako nové médium nezmizne a veľmi nás zaujíma, ako sa to bude vyvíjať. Konkrétne budeme skúmať, ako trh určuje, aké práva na aktívum musia byť vložené do samotného NFT, aby mal token skutočnú vnútornú hodnotu.

Každý z NFT bude obsahovať jedinečnú grafiku a súbor WAV s rozhovorom. Transakcie NFT sa budú vykonávať pomocou blockchainu Ethereum a uchádzači môžu používať ethereum (ETH) iba na ponúkanie a nakupovanie. Každý NFT stojí niečo vyše 1 ETH.

Majk Spirit NFT

Hudba a NFT

Predtým sa NFT využívali na hudobnom trhu najmä z hľadiska práv k hudobným dielam alebo vizualizáciám súvisiacim s danými umelcami. Svoje NFT vysielali kapely ako Behemoth, Megadeth, King of Leon alebo vokalista Grimes a Snoop Dogg.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár