MakerDAO investuje 500 miliónov dolárov do štátnych dlhopisov

od Martin Tkáč

MakerDAO má v úmysle investovať až 500 miliónov USD do štátnych dlhopisov a podnikových dlhopisov s „minimálnym rizikom“. Tento krok má projektu pomôcť prežiť najťažšie mesiace tzv. kryptozimy.

NEWSLETTER okrypte.sk
MakerDAO chce investovať do dlhopisov

Komunita MakerDAO v súčasnosti hlasuje o návrhu, ktorý má projektu pomôcť prežiť medvedí trh a využiť nevyužité rezervy investovaním 500 miliónov dolárov do kombinácie amerických štátnych dlhopisov a bezpečných podnikových dlhopisov.

MakerDAO je riadiaci orgán pre protokol Maker, ktorý vydáva stablecoiny DAI založené na amerických dolároch. Projekt prijíma vklady používateľov v Ethereu (ETH), wrapped bitcoinoch (WBTC) a takmer 30 ďalších kryptomenách.

Nový investičný návrh je dôležitým krokom pre Maker DAO, pretože signalizuje jej zámer ísť nad rámec trhu s kryptomenami a zarábať z tradičných, „bezpečných“ finančných investícií s DAI.

Anketa, v ktorej si účastníci môžu vybrať formu investície, sa končí 30. júna o 12:00 EST.

Keď si vyberiete svoje konkrétne investičné možnosti, európsky veriteľ Monetalis poskytne MakerDAO prístup k požadovaným finančným nástrojom.

dlhopisy makerdao

Kde sa vzal tento nápad?

Rozhodnutie DAO investovať toto veľké množstvo zdrojov je založené na odporúčaniach niekoľkých členov komunity, ktorí veria, že použitie predtým nevyužitých prostriedkov môže pomôcť zvýšiť zisky protokolu s minimálnym rizikom.

Člen Strategic Finance Core Unit MakerDAO, Sebastien Derivaux, v hodnotení uskutočniteľnosti alokácie z 20. júna uviedol, že hoci sa predmetná suma zdá byť relatívne vysoká, mala by byť bezpečnou voľbou pre DAO.

„Investícia vo výške 500 miliónov DAI v tomto kontexte, od ktorej sa očakáva, že zostane likvidná a s nízkou volatilitou, preto nepredstavuje významné riziko pre prepojenie DAI s dolárom alebo platobnú schopnosť MakerDAO,“ uviedol.

Napriek prelomovému kroku pre Maker klesla MKR za posledných 24 hodín o 1,6 % a podľa CoinGecko sa obchoduje za 964,71 USD.

Čo sú DAO?

DAO je nová forma projektového manažmentu. Ide o decentralizované organizácie, v ktorých komunita – formou plne demokratických hlasov – rozhoduje o kľúčových otázkach súvisiacich s fungovaním projektu. Podľa mnohých je to budúcnosť riadenia inovatívnych fintech startupov. Viac si môžete prečítať v našom článku.

zdroj: blockchain.news

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár