Generálny riaditeľ JPMorgan opäť útočí na bitcoin

JPMorgan tvrdí, že reálna hodnota bitcoinu je 38 000 USD

0 komentárov

JP Morgan, jedna z najväčších investičných bánk na Wall Street, zopakovala svoj predchádzajúci cieľ v reálnej hodnote pre bitcoin na 38 000 USD. Podľa inštitúcií sa tak aktívum v súčasnosti obchoduje so zľavou. Banka verí, že BTC sa môže odraziť viac ako iné aktíva, keďže jeho pokles bol oveľa hlbší počas obdobia korekcie.

Aká je reálna hodnota bitcoinu?

JPMorgan zopakoval svoj postoj k reálnej hodnote bitcoinu na úrovni 38 000 USD. To naznačuje, že kryptomena, ktorá je momentálne tesne pod 30 000 $, by mohla stúpnuť o 28 % viac.

Podľa správy zverejnenej v stredu gigant z Wall Street uviedol, že kryptomeny sú jedným z jeho preferovaných alternatívnych aktív okrem nehnuteľností a nepatria do rovnakej kategórie ako akcie a dlhopisy.

Stratégovia JP Morgan na čele s Nikolaosom Panigirtzoglou sa domnievajú, že korekcia trhu z minulého mesiaca je podobná ako v januári a februári. Predpovedajú teda, že bitcoin sa môže čoskoro začať regenerovať.

Kryptomeny majú „viac priestoru na odrazenie“

Keďže hodnota bitcoinu v porovnaní s ATH vlani v novembri klesla o viac ako 60 % a celková kapitalizácia všetkých kryptomien klesla z 3 biliónov USD na 1,3 bilióna USD, banka vidí príležitosti v tejto rýchlo rastúcej triede aktív. Podľa inštitúcie kryptomeny utrpeli viac ako tradičné aktíva, akými sú private equity a nehnuteľnosti. To im následne dáva „viac priestoru“ na odraz.

Napriek pádu Terra, ktorý mohol vykresliť negatívny obraz tohto odvetvia, stratégovia však poznamenali, že existuje len málo náznakov, že fondy rizikového kapitálu prestanú pumpovať peniaze do kryptosveta.

Vo februári investičná banka stanovila primeranú cenu bitcoinu na 38 000 dolárov. Táto hodnota bola založená na predpoklade, že BTC je asi štyrikrát volatilnejší ako zlato. Medzitým zvýšila svoju dlhodobú cieľovú cenu na 150 000 USD zo 146 000 USD.

Ak by sa volatilita bitcoinu oproti februárovej úrovni strojnásobila, jeho reálna hodnota by mohla dosiahnuť 50 000 dolárov.

zdroj: decrypt.co

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár