Janet Yellen komentovala pridanie BTC do 401 k dôchodkových plánov

0 komentárov

V USA sa opäť vracia téma 401 k dôchodkových plánov. Ministerka financií Spojených štátov amerických Janet Yellen verejne prehovorila o zahrnutí kryptomien do týchto plánov.

NEWSLETTER okrypte.sk

Kryptomeny v dôchodkových plánoch 401 k

Dôchodkové plány 401 k sú typom dôchodkového sporenia v Spojených štátoch, ktorý má svoj názov podľa pododdielu daňového zákona USA. Toto ustanovenie umožňovalo zamestnancom vkladať časť svojej mzdy pred zdanením na svoje osobné dôchodkové účty.

Na podujatí, ktoré organizoval New York Times vo Washingtone 9. júna, sa Janet Yellen podelila o svoje názory na tento priekopnícky pokus o začlenenie digitálnych aktív do dôchodkových plánov.

„Toto nie je niečo, čo by som odporučila väčšine sporiteľov na dôchodok. Je to pre mňa veľmi riskantná investícia,“ povedala.

Ministerstvo práce a senátori Elizabeth Warren, Tommy Tuberville a Cynthia Lummis sa zúčastnili diskusie o zahrnutí digitálnych mien do plánov 401 k.

Nakoniec Yellen zašla tak ďaleko, že povedala, že Kongres by mohol regulovať typ aktív, ktoré môžu byť zahrnuté do dôchodkových plánov.

„Nehovorím, že to odporúčam, ale podľa mňa by to bolo rozumné,“ vysvetlila.

Posledné vyhlásenie je dôležité v kontexte legislatívnej neistoty ohľadom kryptomien v USA.

btc

Kontroverzná myšlienka Fidelity

Dodajme, že investície podľa plánov 401 k podliehajú zákonu o ochrane dôchodkového príjmu zamestnancov z roku 1974. Nešpecifikuje, ktoré triedy aktív môžu alebo nemusia byť zahrnuté v 401 k. Správcov však zaväzuje k „opatrnosti, zručnosti a diskrétnosti, ako by to urobil rozumný človek“.

V apríli Fidelity oznámila, že umožní majiteľom 401 k sporiacich účtov investovať priamo do bitcoinov (BTC). Ministerstvo práce Spojených štátov amerických (DOL) reagovalo hrozbou, že subjekt podnikne právne kroky. Senátorka Elizabeth Warren z Massachusetts a senátorka Tina Smith z Minnesoty zase požiadali spoločnosť, aby odpovedala na to, ako plánuje riešiť riziko identifikované ministerstvom práce.

Senátor Tommy Tuberville z Alabamy medzitým vypracoval zákon o finančnej slobode, ktorý by mohol investorom umožniť pridať kryptomeny do ich plánu úspor 401 k.

zdroj: decrypt.co

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár