Hrajte Minecraft a zarábajte Bitcoiny!

Minecraft je kultová hra od dnes už legendárneho štúdia Mojang. Hoci od vydania hry uplynulo už 12 rokov, titul stále priťahuje milióny hráčov z celého sveta.

od Martin Tkáč

Start-up s názvom Zebedee videl potenciál tohto titulu a rozhodol sa, že komunitu Minecraftu zaujme ťažbou BTC. Spoločnosť Zebedee nadviazala spoluprácu s jedným serverom Minecraft s názvom Satlantis. Výsledkom je, že hráči teraz môžu za hranie hry získavať Bitcoiny. Takto zarobené Satoshi si môžu uložiť do peňaženky ZBD, ktorá je k dispozícii na zariadeniach so systémom Android aj iOS.

Start-up Zebedee rozdáva v Minecrafte Satoshi zadarmo – ďalší projekt na prilákanie hráčov

Akcia Zebedee s bezplatným Satoshi v Minecrafte nie je prvým pokusom tohto startupu o integráciu sveta hier a kryptomien. V roku 2021 prišla spoločnosť Zebedee s podobnou iniciatívou pre hráčov hry Counter-Strike: Global Offensive.

Hráči vtedy vsadili na zápas 100 satoshi a po skončení hry si mohli vyzdvihnúť svoju výhru (ak vyhrali). Táto spolupráca sa vzťahovala len na niektoré špecializované servery, ale nebola populárna. Stojí za zmienku, že toto správanie sa nepáčilo najmä majiteľom hry, platforme Steam-Valve, ktorá v tom istom roku zakázala NFT v hrách publikovaných na Steame.

Tohtoročný projekt Zebedee zameraný na hráčov Minecraftu je úplne iný a je založený na princípe Play-2-Earn (P2E). Každý deň je možné zarobiť viac ako 150 000 Satoshi, pričom hráči dostávajú Satoshi každých 10 minút hrania. Množstvo Satoshi závisí od niekoľkých činností v hre, ktoré môžu hráči vykonávať. Ide o šikovný odkaz na to, ako sa ťažia bitcoiny. Cieľom projektu Satlantis a Zebedee je vzbudiť záujem hráčov o svet kryptomien a spestriť hranie.

Má kombinácia kryptomien a hier potenciál?

Stojí za zmienku, že projekt organizovaný spoločnosťami Satlantis a Zebedee nie je oficiálnou spoluprácou medzi startupom a spoločnosťou Microsoft. Je preto ťažké určiť, ako dlho bude projekt pokračovať, vzhľadom na nepriateľstvo spoločnosti Microsoft voči riešeniam založeným na NFT v hrách, ktoré patria pod jej právomoc.

Zaujímavé je, že Microsoft nemá nič proti tomu, aby sa kozmetické predmety predávali ako mikroplatby. Nie každá spoločnosť má však rovnaký postoj k NFT, pričom priekopníkom v tejto problematike je napríklad Ubisoft.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár