Hongkonský investičný fond plánuje získať 100 miliónov USD na investície do odvetvia kryptomien

V čase, keď sa Hongkong opäť otvára trhu s kryptomenami, miestni investori podľa agentúry Bloomberg spúšťajú fond v hodnote 100 miliónov USD. Predpokladom bude investovať do odvetvia digitálnych aktív a Webu3.

od Martin Tkáč

Newsletter news

Hongkonský investičný fond investuje do projektov v oblasti kryptomien

Nový fond ProDigital Future začína investovať do projektov v ranom štádiu na trhu Web3. Jeho zakladatelia práve ukončili šesťmesačné obdobie získavania finančných prostriedkov. V súčasnosti majú k dispozícii 30 miliónov USD, ale do konca roka 2023 plánujú získať celkovo 100 miliónov USD.

Fond vedú Ben Ng, partner hongkonskej spoločnosti SAIF Partners, a Curt Shi, dlhoročný investor z trhu nových technológií.

Shi novinárom povedal, že proces získavania prostriedkov bol „relatívne hladký“, hoci investori sú opatrní pri vkladaní peňazí do projektov v oblasti kryptomien. Dozvedeli sme sa tiež, že fond sa nemieni teritoriálne obmedzovať a chce byť prítomný aj v Austrálii a Singapure, „ako aj v Európe a USA“.

Doteraz sa mu podarilo investovať do šiestich projektov digitálnych aktív.

Kryptomeny

Hongkong má veľké ambície

Koncom roka 2022 hongkonská vláda predložila vlastný návrh zákona o regulácii trhu s kryptomenami. Komisia pre cenné papiere a termínované obchody v Hongkongu zasa 20. februára zverejnila návrh na vytvorenie licenčného režimu pre burzy kryptomien, ktorý by mal nadobudnúť účinnosť v júni tohto roka. Má byť založený na licenčnom konaní. Každá spoločnosť, ktorá bude chcieť vstúpiť na hongkonský trh, bude musieť splniť niekoľko predpokladov vrátane záruky bezpečnej úschovy aktív a dodržiavania predpisov o poznávaní svojich klientov a o boji proti praniu špinavých peňazí.

Čínske banky sa tiež otvárajú kryptomenovým spoločnostiam. Tento týždeň sme sa dozvedeli, že Bank of Communications, Bank of China a Shanghai Pudong Development Bank sú pripravené spolupracovať s kryptomenovými spoločnosťami, ktoré sú registrované v Hongkongu.

Mnohí odborníci sú toho názoru, že Hongkong sa nakoniec stane centrom kryptomien pre celú Čínu na nákup bitcoinov. Okrem toho by prílev čínskeho kapitálu mohol podporiť nový býčí trh.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár