Google Cloud menuje nový tím Web 3.0 Infrastructure

0 komentárov

Ukladanie údajov v cloude, ktoré kontrolujú najmä veľké technologické spoločnosti ako Amazon a Microsoft, je čiastočne to, čo má blockchainom riadená ekonomika Web 3.0 priniesť, ako revolúciu prostredníctvom decentralizácie. Na tomto poli sa chce objaviť aj najväčší vyhľadávač na svete.

Google Cloud, ktorého materská spoločnosť údajne presunula svoj hlavný zdroj príjmov z reklamy do cloudu, oznámila vytvorenie nového tímu na vybudovanie blockchain infraštruktúry.

Spoločnosť Google podniká v súvislosti s Web 3.0

Podľa CNBC Amit Zavery, viceprezident Google Cloud, poslal zamestnancom mail, kde vyjadril veľkú potrebu vytvoriť tím zameraný na Web 3.0

V závere vysvetlil, že spoločnosť sa stavia do pozície poskytovateľa technológie pre blockchainové subjekty a nie ako priameho účastníka na trhu s kryptomenami.

„Nesnažíme sa byť priamo súčasťou tejto vlny kryptomien. Poskytujeme technológie pre spoločnosti, aby mohli využívať výhody distribuovaného charakteru Web3.0 vo svojich súčasných podnikoch.“

Generálny riaditeľ tiež poznamenal, že Google môže vyvinúť systém, ktorý ľuďom uľahčí skúmanie blockchainových dát. Zároveň chce zjednodušiť proces budovania a chodu uzlov, ktorý je potrebný na validáciu a registráciu transakcií.

Podľa neho, keď blockchainové aplikácie prenikajú do odvetví, ako sú finančné služby a maloobchod, základné technológie pre Web 3.0 si môžu „nájsť cestu do širokého používania“. Dokonca navrhol zavedenie nástrojov Google do konkurenčných prostredí, ako sú Amazon Web Services.

Web 3.0 na google

Google a blockchain

V januári jednotka Google Cloud predstavila plány na vytvorenie tímu digitálnych aktív. Vznik nového oddelenia priamo súvisel s rýchlym rastom trhu NFT. Gigant vyhľadávania na webe tiež spomenul, že skúma možnosť, ako prepojiť zákazníkov s platbami v kryptomenách.

Generálny riaditeľ spoločnosti Google, Sundar Pichai, predtým vyjadril silný záujem o technológiu blockchain a nazval ju „zaujímavou a výkonnou“. Dodal, že spoločnosť sa očividne „pozerá na blockchain a Web 3.0“ a plánuje podporovať takúto technológiu.

zdroj: cnbc.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár