GameStop vytvorí peňaženku pre kryptomeny a NFT

od Simona

Americký reťazec videohier GameStop oznámil spustenie svojej kryptomenovej peňaženky. Spolu so správou akcie spoločnosti vzrástli o viac ako 2 % na 98,02 USD. Aktuálne sa ich kurz odrazil a pohybuje sa okolo 95,66 USD.

GameStop peňaženka

Nová Ethereum peňaženka od GameStop umožní používateľom ukladať, odosielať, prijímať a používať kryptomeny a nevymeniteľné tokeny NFT v decentralizovaných aplikáciách. Podľa spoločnosti nebudú musieť opustiť prehliadač. Je postavený na základe ZK Rollup Loopring. To znamená, že transakcie budú efektívne z hľadiska nákladov a rýchlosti.

V oficiálnom oznámení sa tiež spomínalo, že peňaženka umožní transakcie na trhu NFT. GameStop plánuje uviesť svoj produkt na trh v druhom štvrťroku tohto roka. Peňaženka bude sledovať IP adresu používateľa, GPS súradnice a údaje v blízkosti jeho zariadenia.

V zásadách ochrany osobných údajov sa uvádza, že spoločnosť nebude mať prístup k súkromným kľúčom používateľov spojených s ich peňaženkami ani ich nebude uchovávať. To znamená, že sú plne zodpovední za svoje vlastné zdroje.

Vyhlásenie znie:

„Monitoruje tiež sieť používateľa, kliknutia, polohu myši a zaznamenávanie stlačených kláves.“

Tento krok je dôsledkom slabej finančnej výkonnosti GameStop. Spoločnosť zaznamenala v štvrtom štvrťroku 2021 čistú stratu 147,5 milióna dolárov. V rovnakom období o rok skôr zaznamenala zisk 80 miliónov dolárov.

NFT trh

V apríli 2021 hľadal GameStop bezpečnostného analytika so zručnosťami v oblasti kryptomien. Nasledujúci mesiac spoločnosť zverejnila náborové kampane pre inžinierov, dizajnérov, hráčov, marketérov a komunitných lídrov pre svoj projekt NFT.

Až v januári tohto roku však po prvý raz oficiálne zverejnila, že chce vstúpiť do oblastí, ktoré nazývala „veľmi známe oblasti“, aby rozšírila svoj hlavný biznis s videohrami.

Dlhoročný projekt NFT sa začal vyjasňovať, keď si GameStop vybral Ethereum, škálovacie riešenie Immutable X ako svoju základnú technológiu. Obe spoločnosti dokonca založili tokenový motivačný fond pre hry NFT v hodnote 100 miliónov dolárov. Tento fond bude použitý aj na finančnú podporu tvorcov obsahu a vývojárov platforiem.

zdroj: decrypt.co

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár