Coinbase získava izraelskú spoločnosť Unbound Security

od Martin Tkáč

Coinbase, populárna kryptomenová burza nedávno získala izraelskú kryptografickú bezpečnostnú spoločnosť Unbound Security. Burza zdôraznila, že vďaka tomu získala úplne novú pozíciu v regióne, ktorý je „zabehnutým a rýchlo sa rozvíjajúcim technologickým centrom“.

NEWSLETTER OKRYPTE.SK

Ako Unbound pomáha Coinbase?

Coinbase oznámil svoju najnovšiu akvizíciu v blogovom príspevku. Spoločnosť uviedla, že Unbound je priekopníkom v kryptografických bezpečnostných technológiách, vrátane novej oblasti nazývanej „bezpečné multilaterálne výpočty“ alebo „MPC“.

Táto technológia zahŕňa pokročilú matematiku na uľahčenie ukladania a prenosu digitálnych aktív. Yehuda Lindell, spoluzakladateľ Unbound je údajne svetovým lídrom v MPC.

Vyhlásenie znie:

Coinbase nielenže získava prístup k niektorým z najsofistikovanejším odborníkom na krypto bezpečnosť na svete… ale má aj zastúpenie v Izraeli, dobre zavedenom a rýchlo rastúcom technologickom centre.

Príspevok tiež zdôraznil, že s narastajúcim počtom prípadov použitia kryptomien rastie aj potenciál útoku hackerov. MPC je navrhnutý tak, aby zvýšil bezpečnosť cold wallets a bezproblémovú povahu hot wallets.

Cold wallet je kryptomenová peňaženka, ktorá je odpojená od internetu a vo všeobecnosti je pre investorov najbezpečnejšou možnosťou. Obchodovanie však nie je veľmi výhodné.

Hot wallets sú peňaženky, ktoré udržujú vaše súkromné ​​kľúče vždy v pohotovostnom režime, pričom sú stále pripojené k sieti. Výsledkom je, že investori získajú viac pohodlia z hľadiska bezpečnosti.

Majk Spirit NFT

Podniky Coinbase v zahraničí

Po akvizícii Coinbase tiež potvrdila plány na zriadenie technologického centra so sídlom v Izraeli na pokračovanie technologického výskumu. Tím hovorí, že Unbound bude „tvoriť jadro“ nového výskumného zariadenia, ktoré sa bude časom rozširovať.

Nie je to prvýkrát, čo sa Coinbase so svojimi operáciami odvážila za hranice Severnej Ameriky. Začiatkom tohto roka burza zriadila svoje prvé technologické centrum v Indii. Len pred dvoma týždňami sa inžiniersky tím rozšíril do Singapuru a Brazíliu.

Singapur a Brazília zaujali komunitu kryptomien vďaka ich prístupu k priestoru digitálnych aktív. Huobi, ďalšia kryptomenová burza nedávno založila svoju ázijskú centrálu v Singapure.

Prieskumy medzitým ukazujú, že brazílska populácia má o bitcoiny veľký záujem. Jeden politik dokonca navrhol použiť ho na vyplácanie štátnych zamestnancov.

zdroj: decrypt.co, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár