Coinbase, čo potrebujeme vedieť?

od Martin Tkáč

Coinbase patrí medzi najväčšie zmenárne na svete, ktorá umožňuje priamu kúpu, predaj ale aj uchovávanie kryptomien a na platforme Coinbase Pro umožňuje obchodovanie. 

Obsah

 

História

Coinbase vznikol v roku 2012 a sídli v USA konkrétne v San Franciscu, čo znamená, že podlieha regulačným úradom v Spojených štátoch amerických. Zakladateľmi sú Brian Armstrong, Fred Ehrsam a Ben Reeves, ktorý projekt opustil po nezhodách s Armstrongom a v tej dobe mu prenechal vedenie firmy. Coinbase dnes zamestnáva viac ako 1 200 zamestnancov.

V roku 2018 premenovala svoju burzu GDAX na Coinbase Pro a pootvorila dvere novým kryptomenám.

Výhody Coinbase

  • Bezpečnosť a množstvo ponúkaných kryptomien
  • Nákup a predaj pomocou platobnej karty
  • Jednoduché na používanie
  • Možnosť zúčastniť sa tzv. airdrops
  • Obchodovanie na burze Coinbase PRO
  • Prehľadné aplikácie pre Android a IOS

Obchodované kryptomeny

Na coinbase nakúpite alebo predáte takmer všetky kryptomeny a samozrejme najznámejšie ako Bitcoin, Ethereum, Litecoin a ďalšie. Burza disponuje aj stablecoinami, ktoré kopíruje cenu dolára. Medzi prvými bol USD Coin (USDC) ktorý je spoločným projektom Coinbase a firmy Circle.

Všetky kryptomeny sa dajú meniť medzi sebou a samozrejme predávať za fiat menu.

zdroj: coinbase.com

Coinbase PRO

Coinbase neponúka len funkciu zmenárne ale aj regulérne obchodovanie pomocou Coinbase PRO. Ak už máte účet na Coinbase, stačí prejsť na doménu pro.coinbase.com alebo aplikáciu Coinbase PRo a môžete obchodovať, bez nutnosti založiť druhý účet.

zdroj: pro.coinbase.com

Coinbase wallet

Len málo zmenarní ponúka možnosť uchovávania kryptomien. Coinbase ku každej kryptomene, ktorú má v ponuke, poskytuje aj vlastnú online peňaženku, ktorá má naozaj atraktívne prostredie a veľmi ľahko sa sňou narába.

Peňaženka ale neponúka privátne kľúče, čo znamená, že kryptomeny sú stále pod kontrolou Coinabse. Peňaženku preto odporúčame používať len na nižšie čiastky, lebo tak ako pri každej online platforme bez privátneho kľúča hrozí hackerský útok.

Coinbase vault

Coinbase ponúka možnosť presunutia kúpených kryptomena do tzv. Vaultu, čo je akýsi virtuálny trezor, poskytujú ešte vyššiu ochranu pre Vaše kryptomeny. Princíp tkvie v tom, že kryptomenu umiestnenú do Vaultu nemôžete počas 48 hodín vybrať vďaka časovému zámku, podpora pri požiadavke na výber sa vás opýta, či si prajete naozaj vybrať kryptomeny z Vaultu. Vault tiež umožňuje, aby výber kryptomeny schválilo viac definovaných osôb, čo môže byť veľmi zaujímavý variant pre zdieľané vlastníctvo a nakladanie s kryptomenami.

Coinbase Custody

Ďalším projektom Coinbase je platforma Coinbase Custody, ktorá je určená pre veľkých inštitucionálnych investorov. Minimálna hodnota, ktorú musíte držať na účte, je 1 milión dolárov.

Je Coinbase tá správna voľba?

Coinbase je celosvetovo preverená kryptozmenáreň, ktorá rozhodne nesklame a úplne plní účel priblížiť kryptomeny každému. Okrem zmenárne ponúka aj platformu PRO pre pohodlné obchodovanie naozaj pre každého.

Nákup kryptomien

Ak potrebujete pomoc s nákupom prvých kryptomien, pripravili sme pre vás jednoduchý návod.

zdroj: coinabse.com, pixabay.com, wiki, koláž oKrypte

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár