Cieľom Európskej centrálnej banky je harmonizovať proces regulácie trhu s kryptomenami

Európska centrálna banka (ECB) práve priznala, že pracuje na procese harmonizácie vytvorenia regulačného rámca pre kryptomeny.

od Simona

NEWSLETTER okrypte.sk

ECB chce riadnu reguláciu trhu

Európska centrálna banka (ECB) predstavila svoj plán na harmonizáciu procesu vytvárania regulácií týkajúcich sa blockchainového priemyslu v Európskej únii. Ako bolo doplnené, je to potrebné, pretože banky majú o tento trh čoraz väčší záujem. Na to, aby mohli začať ponúkať služby kryptomien, je však potrebný riadny dohľad úradov. To zase musí vyplývať z jasných nariadení.

ECB tiež oznámila, že spolupracuje s orgánmi členských štátov EÚ na dosiahnutí úplnej harmonizácie regulačného procesu. Tá v súčasnosti chýba. Orgány centrálnej banky však ubezpečujú, že „to sa zmení s dokončením niekoľkých regulačných iniciatív na európskej a medzinárodnej úrovni“. ECB spomenula aj navrhovanú reguláciu trhov s kryptomenami- MiCA.

kryptomeny

Vyššie uvedené sa zdá byť pre regulátorov nevyhnutné, pretože dnes sa regulačný rámec pre kryptomeny „veľmi líši“ v jednotlivých krajinách EÚ. To má následne negatívny vplyv na rozvoj priemyslu v jednotlivých častiach.

Centrálna banka tiež pracuje na hodnotení rizika, ktoré vytvára trh digitálnych aktív:

„Aktíva v kryptomenách upozorňujú na niektoré druhy rizík, počnúc operačnými a kybernetickými rizikami, na ich hodnotení pracuje aj ECB.
Nariadenia Spoločenstva a „procesy riadenia musia zohľadňovať rizikový profil AML / CFT kryptomeny“,“ pridané vo vydaní.

Generálny riaditeľ spoločnosti Lagarde varuje pred kryptomenami

O kryptomenách v júni hovorila aj prezidentka ECB Christine Lagarde. Žiaľ, opäť raz ukázala, že nie je zástancom „kryptomenových aktív a decentralizovaných financií“, ktoré, ako zdôraznila, „mohli potenciálne predstavovať skutočnú hrozbu pre finančnú stabilitu“.

Lagardeová poznamenáva, že kryptomeny ohrozia súčasný finančný systém, ak bude proces „rýchleho rastu trhov s kryptomenami a služieb“ pokračovať „pokračovať“ a „prepojenia s tradičným finančným sektorom a širšou ekonomikou sa zintenzívnia“.

Okrem toho sme sa nedávno dozvedeli, že Európska únia má v úmysle vytvoriť úplne nový regulátor, ktorý bude dohliadať na trh s kryptomenami. Písali sme o tom tu.

zdroj: decrypt.co

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár