Charles Hoskinson z Cardana diskutuje o aktualizácii Hydra

od Martin Tkáč

Konkurent Etherea, Cardano, prešiel v poslednej dobe mnohými zmenami. Poslednou zmenou bol hard fork Alonzo, ktorý vstúpil do platnosti v septembri. V nedeľu 31. októbra urobil zakladateľ Cardano Charles Hoskinson prekvapenie AMA naživo z Etiópie.


Spočiatku Hoskinson hovoril o konverznom moste Cardano ERC-20, ktorý bol spustený 12. septembra. Je to tiež veľmi dôležitý most, ktorý spája používateľov mimo sféry Cardano.

Vďaka tomu môžu používatelia na báze Etherea využiť nízke transakčné náklady a veľkú kapacitu blockchainu Cardano. Keď bude Cardano konvertorový most v prevádzke, SingularityNET bude prvým tokenom, ktorý bude migrovať.

Hoskinson poznamenáva:

SingularityNET migruje… medzitým konvertor ERC-20 má dva ciele, jedným je hlavný reťazec. Teraz, keď je tu Plutus, môžeme skutočne robiť veľa skvelých vecí. Druhá bude Mamba. Bude to mať naozaj pekný obojsmerný most do Mamby …

Hoskinson dodal, že automatizácia a premostenie sú ich dlhodobými cieľmi pre jednoduchú výmenu aktív.

Aktualizácia Cardano Hydra

Zakladateľ Cardana sa dotkol aj jednej z najzaujímavejších udalostí súvisiacich s hardcore Alonza, Hydra. Hoskinson poznamenal, že v súčasnosti prebiehajú intenzívne práce na aktualizácii.

Zakladateľ spoločnosti Cardano tiež označil vývoj Hydry za „vysokú prioritu“. Hoskinson ako taký hľadá tímy, ktoré dokážu tento proces urýchliť a paralyzovať. Hoskinson nazýva Hydru kľúčovou aktualizáciou a ďalej vysvetľuje:

Bude schopný odbremeniť veľkú časť transakčnej prevádzky, ktorá bude pochádzať zo všetkých aplikácií, ktoré vyjdú čoskoro. Keď PAB prejde online, Cardano bude zaťažené obrovským množstvom premávky. Hydra je pre to nevyhnutná…

Okrem toho počas svojho posledného AMA Hoskinson objasnil niekoľko otázok súvisiacich s Plutus Application Backed (PAB). Je to „off-chain, backendová služba na správu a obsluhu požiadaviek inštancie aplikácie počas jej životného cyklu.“

Podľa svojho najlepšieho odhadu spustenia PAB Hoskinson povedal, že by to mohlo byť v novembri. S uvedením Plutusu budú môcť vývojári ďalej interagovať s inteligentnými zmluvami. Zatiaľ čo Cardano pokračuje v raste, špekulácie a FUD o projekte sa v poslednom čase zvyšujú.

Objavili sa zvesti, že zvýšenie veľkosti bloku nezvýši počet smart kontraktov Plutus na blok. Hoskinson poprel túto fámu a povedal:

To je lož… Ak zväčšíte surové množstvo úložiska, ktoré má blok, potom samozrejme môžete mať v tomto bloku viac skriptov.

zdroj: bitcoin.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár