Cena plynu v sieti Ethereum vzrástla v dôsledku novej iniciatívy Yuga Labs

od Martin

Cena plynu v sieti Ethereum rastie. Je to výsledok novej iniciatívy Yuga Labs. Tvorcovia nového metaverse premenili na hotovosť NFT v hodnote až 300 miliónov USD.

Yuga Labs predáva NFT

Tvorcovia Bored Ape Yacht Club z Yuga Labs spustili predaj NFT z kolekcie Otherdeed, ktorá predstavuje digitálne pozemky súvisiace s ich novým počinom Metaverse Otherside. V rámci kampane zarobil Yuga Labs až 319 miliónov dolárov. Investori nakúpili 55 000 NFT.

Zatiaľ čo nákup NFT Otherdeed mohol byť uskutočnený iba v apecoine (APE), tokene Yuga Labs, vyžadoval si aj ETH na zaplatenie plynu. Emisná mechanika nastavená Yuga Labs predpovedala predaj NFT po etapách a zároveň predpovedala dočasné zvýšenie cien plynu v Ethereu.

Spomínaný skok v cenách plynu, ku ktorému skutočne došlo, vyvolal medzi tvorcami NFT určité úvahy. Ospravedlnili sa za to, čo sa stalo v Ethereu. Potom dodali:

Zdá sa zrejmé, že ApeCoin sa bude musieť presunúť do vlastného reťazca, aby sa správne škáloval.

ape yaxht club NFT

Achillova päta Etherea

Neslávne známe vysoké poplatky za plyn v sieti Ethereum už dlho znepokojujú komunitu. Hlavne kvôli veľkému prílevu nových ekosystémov hostených blockchainom, vrátane tých, ktoré súvisia s NFT.

Počas rozhovoru pre časopis Time tvorca Etherea Vitalik Buterin poznamenal, že vysoké sieťové poplatky znižujú užitočnosť Etherea.

„Poplatky sú obrovským problémom, pokiaľ ide o použiteľnosť Etherea, najmä pre iné veci, ako sú niektoré finančné aplikácie, ktoré v poslednej dobe dominujú,“ povedal.

Následne dodal, že problémom je obmedzenie rozvoja projektu.

Vec, ktorá momentálne bráni používaniu Etherea na skvelé veci, sú iba poplatky. Zdá sa, že toto je štandardná odpoveď. V Ethereu je veľký sociálny problém a najväčším dôvodom je jedna technická vec, ktorá nebola urobená dostatočne rýchlo, povedal.

Poznamenal, že vyriešenie takých problémov, ako sú napríklad poplatky za plyn, môže zmeniť projekt na platformu na zavedenie skutočných spoločensko-politických zmien.

V tom istom rozhovore Buterin tiež kritizoval NFT. Špičkový projekt Yuga Labs – Bored Ape Yacht Club práve zasiahol. Tú považoval známy vývojár za márnomyseľnú.

zdroj: blockchain.news

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár