Celsius žiada povolenie na predaj svojich stablecoinov, aby znovu získal likviditu

Poskytovateľ kryptomien Celsius, ktorý pred niekoľkými mesiacmi vyhlásil bankrot, má teraz v úmysle získať späť finančnú likviditu. V rámci toho chce spoločnosť podporiť svoje aktivity prostriedkami z predaja stablecoinov.

od Simona

Newsletter news

Celsius chce vyjsť s úradmi

Celsius v júni náhle zmrazila všetky výplaty na svojej platforme. Potom v júli bolo vyhlásené začatie konkurzného konania. Teraz sa spoločnosť obrátila na bankrotový súd Spojených štátov amerických pre južný okres New York, aby získala povolenie na predaj svojich stablecoinov. Ide o príležitosť stabilizovať finančnú likviditu spoločnosti s cieľom pomôcť „financovať činnosť dlžníkov“.

Oznámenie podal tím Celsius – právnici z Kirkland & Ellis včera, 15. septembra. Rozhodnutie o schválení alebo zamietnutí žiadosti padne na pojednávaní 6. októbra 2022. Ako sa uvádza v žiadosti, spoločnosť v súčasnosti vlastní jedenásť rôznych stablecoinov v hodnote 23 miliónov dolárov. Ak sa ich podarí predať, prostriedky z nich budú pridelené na bežné prevádzky Celsius.

§ 363 zákona o konkurze, na ktorý sa spoločnosť odvoláva vo svojej žalobe, hovorí:

„Cieľom článku 363 zákona o konkurze je dosiahnuť rovnováhu medzi umožnením spoločnosti pokračovať vo svojej každodennej činnosti bez neprimeraného súdneho alebo veriteľského dohľadu a ochranou zabezpečených veriteľov a iných pred rozptýlením majetku z dedičstva.“

tether

Celsius prenasledovaný veriteľmi

Celsius pred časom podal žiadosť, v ktorej deklaroval čiastočné vrátenie prostriedkov zákazníkom. Platí to však len pre zverenecké účty a zverenecké aktíva s hodnotou 7 575 USD alebo menej. Tento krok vyvolal veľa kritiky od niektorých lídrov v tomto odvetví, pretože obmedzenie znamená, že z 210 miliónov dolárov môže byť uvoľnených len 50 miliónov.

Tlak, ktorému musí Celsius čeliť, sa neustále zvyšuje. 31. augusta skupina 64 majiteľov zvereneckých účtov podalo sťažnosť na vrátenie majetku. Žalobcovia upozorňujú na skutočnosť, že Celsius „neuplatnil žiadne platby zo žiadnych programov“, vrátane dôveryhodných služieb.

Ako sa môžete dočítať v prihláške, je to v rozpore s „jednoduchým jazykom podmienok používania dlžníkov“, pretože v nich je jasne uvedené, že právo na úschovu majetku „vždy zostáva používateľovi“.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár