Celsius vyhlasuje bankrot

od Simona

Celsius oficiálne vyhlásil bankrot, uvádza The Guardian.

NEWSLETTER okrypte.sk

Celsius teraz oficiálne kolabuje

Pripomeňme, že predtým spoločnosť nečakane zmrazila výbery prostriedkov. Konalo sa to 14. júna. Tento krok spôsobil veľkú paniku na trhu s kryptomenami.

Projekt má teraz k dispozícii 167 miliónov dolárov v hotovosti, aby mohol pokračovať v procese reštrukturalizácie.

Kryptomenová burza FTX údajne uzavrela dohodu o akvizícii Celsia kvôli zlej finančnej situácii projektu. Ako informoval U.Today, regulátori cenných papierov z Texasu a Alabamy začali vyšetrovanie spoločnosti, ktoré má presne určiť, čo stojí za jej krachom.

Dixonov nápad

V júni prišiel hlavný investor pôžičkovej platformy, BnkToTheFuture, spoluzakladateľ Simon Dixon, s návrhom pomôcť čeliť nedávnym problémom s likviditou a solventnosťou. Navrhol implementáciu „finančnej inovácie“ podľa vzoru tej, ktorá bola použitá v roku 2016 na záchranu burzy Bitfinex pred likvidáciou.

„Verím, že tradičné financie nenájdu riešenie pre Celsius včas, ako sme to videli v minulosti pri Mt. Gox, ktorý o 10 rokov neskôr stále zostáva nevyriešeným problémom. Verím, že sa to dá vyriešiť pomocou finančnej inovácie, ako sme to urobili s Bitfinexom, ktorý bol vyriešený do 9 mesiacov a pre vkladateľov fungoval veľmi dobre,“

napísal Dixon vo svojom vyhlásení a dodal, že ako akcionár a veriteľ ho „rád podporí plánom obnovy.“

„Mojím poslaním je ponúkať riešenia, pretože máme skúsenosti, licencie a technológie, povedal.

Aký bol Dixonov nápad? Myšlienkou bolo pripraviť inovatívny ozdravný plán, ktorý okrem iného obsahoval „prehlásenie o splatení“ pre klientov, ktorým boli odcudzené finančné prostriedky, vo forme tokenov BFX namiesto likvidácie. Mali hodnotu stratených finančných prostriedkov.

Ako Dixon spomína:

„V roku 2016 potreboval Bitfinex plán obnovy hackingu a spoločnosť, ktorú som založil, BnkToTheFuture.com, ich podporila a vykonala obnovu, ktorá zahŕňala bezpečnostné tokeny, dlh a vlastný kapitál, čo investorom poskytlo veľmi vysokú návratnosť vysokého rizika, ktoré podstúpili.“

zdroj: decrypt.co

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár