Binance oznamuje spoluprácu s Kazachstanom na regulácii trhu s kryptomenami

Binance oznamuje spoluprácu s Kazachstanom na regulácii trhu s kryptomenami

0 komentárov

Generálny riaditeľ Binance Changpeng Zhao sa v stredu stretol s prezidentom Kazachstanu. Cieľom bolo prediskutovať dlhodobú spoluprácu na trhu s kryptomenami.

Binance podpísala dohodu s Kazachstanom

Kryptomenová burza Binance podpísala memorandum o porozumení s vládou Kazachstanu s cieľom posilniť „rozvoj trhu virtuálnych aktív“ v krajine.

K podpisu dohody medzi Binance a Ministerstvom digitálneho rozvoja, inovácií a leteckého priemyslu Kazachstanu došlo v stredu počas oficiálnej návštevy Changpang Zhao v krajine. Generálny riaditeľ burzy sa stretol s kazašským prezidentom Kassym-Jomartom Tokajevom, jeho spolupracovníkom Timurom Suleimenovom a Bagdatom Musinom, ministrom dohliadajúcim na digitálnu inovačnú stratégiu krajiny.

Ako súčasť dohody bude Binance pomáhať Kazachstanu pri vývoji legislatívnych smerníc a regulačných politík pre kryptomenové aktíva. Ministerstvo pre digitálny rozvoj, inovácie a letecký priemysel bude podľa oficiálneho vyhlásenia „hľadať aj príležitosti na integráciu bankovej infraštruktúry s trhom s kryptomenami“ a uľahčí rozvoj technológie blockchain.

Kazachstan a ťažobný trh

Kazachstan sa stal kľúčovým hráčom na trhu s bitcoinmi (BTC), odkedy Čína zaviedla zákaz ťažby kryptomien. Čínske spoločnosti na ťažbu bitcoinov – Canaan a BTC.com – premiestnili svoje prevádzky do Kazachstanu, aby využili lacnú energiu a priaznivé regulačné podmienky.

binance Kazachstan

Bohužiaľ, krátko nato nastali problémy. Vzostupný trend na trhu s ťažbou bitcoinov v Kazachstane sa dnes zdá byť neudržateľný, keďže prílev ťažiarov kryptomien zaťažil systém zásobovania energiou v krajine a prinútil vládu, aby k nemu obmedzila prístup ťažiarov. Začiatkom tohto mesiaca vláda oznámila, že všetci baníci bitcoinov budú musieť predkladať komplexné správy o svojej spotrebe energie.

Všetko spomenuté však vytvára vrchol ľadovca problémov. Vo februári tohto roku Ministerstvo energetiky Kazašskej republiky objavilo a zatvorilo až 13 kryptomenových datacentier. Podľa oficiálneho vyjadrenia títo baníci spotrebovali obrovské množstvo energie. Ich kombinovaná spotreba bola vyše 202 megawattov. Ako vtedy tvrdila vláda Kazachstanu, úrady budú pokračovať v identifikácii a odpájaní domácich mín od elektrickej siete.

zdroj: beincrypto.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár