Burza Binance, čo treba vedieť?

od Martin Tkáč

Binance patrí medzi najväčšie kryptoburzy na svete so širokou paletou kryptomien a poskytuje veľa možností ako zúročiť svoje investície. Burzu využívajú kryptotraderi ale aj užívatelia, ktorí si chcú kúpiť svoje prvé kryptomeny.

Obsah

 

História

Burza vznikla v roku 2017 v Číne a od roku 2018 zmenila sídlo a presťahovala sa na Maltu, ktorá sa dlhodobo snaží byť lídrom vo sfére kryptomien. Burzu založil Changoeng Zhao, ktorého prezývame aj CZ. Burza získala popularitu hlavne na svojom začiatku v roku 2017, kedy v čase návalu nových používateľov ako jediná dokázala prijímať nových členov.

 

Výhody burzy BINANCE

  • Veľké množstvo obchodovaných kryptomien s veľkým objemom obchodov
  • Nákup pomocou platobnej karty v kurze na EUR
  • Affilate systém s možnosťou znižovať poplatky za obchodovanie
  • Možnosť stakingu alebo savingu
  • Možnosť obchodu na margin (úver) alebo obchod s pákou
  • Výborná mobilná aplikácia
  • Prepracovaná akadémia v českom jazyku

Množstvo obchodovaných kryptomien

Binance ponúka všetky známe kryptomeny, asi sa ani nemôže stať, že na burze nenájdeťe obľúbenú kryptomenu minimálne z TOP 100. Samozrejmosťou je Bitcoin, Litecoin, Ethereum a ďalšie…

Okrem toho burza ponúka aj stablecoiny, teda tokeny ktoré kopírujú hodnotu amerického dolára. Na burze nájdete USDT, TrueUSD, USDC alebo PAX. Stablecoiny využívajú najmä obchodníci ako alternatívu fiat meny v prípade pádu hodnoty.

Obchodníci vtedy zmenia na stablecoin napríklad BTC v období keď klesá jeho hodnota, čím stabilizujú jeho hodnotu v USD a následne ho opäť nakúpia keď je to výhodné.

Najpoužívanejším stablecoinom je USDT.

ZDROJ: Binance.com

Bezpečnosť

Ako pri každej kryptoburze aj pri BINANCE treba myslieť na to, že burza nieje vhodným uchovávateľom kryptomien. Kryptomeny, ktoré držíte ale nehodláte s nimi obchodovať patria do vašich peňaženiek, ku ktorým máte privátne kľúče. Burzy sú totiž častou obeťou hackerských útokov a môžu vám byť odcudzené. V prípade, že burzu využívate na trade alebo iné zhodnotenie s týmto rizikom musíte vždy rátať.

Staking a iné možnosti zhodnotenia

Binance prináša širokú škálu možností, ako zhodnotiť svoje kryptomeny.

Kryptomeny vám môžu prinášať pasivný príjem priamo na burze, jednou z možností je napríklad staking, saving alebo pripojenie sa k ťažobnému poolu.

Jednou n najjednoduchších možností je staking. Ide o možnosť získať pasívny príjem u niektorých kryptomien tým, že deleguje svoj počet (nie samotné kryptomeny) na overenie blockchainu a za to dostávate odmenu (obdoba ťažby).

Saving je obdoba termínovaného vkladu, kedy za poskytnutie kryptomeny na stanovené obdobie obdržíte vopred určený úrok. Môžete si vybrať či chcete pevné alebo flexibilné obdobie.

Prečo si vybrať práve BINANCE?

Pokiaľ chcete kupovať kryptomeny alebo s nimi obchodovať určite odporúčame práve túto burzu. Registrácia je veľmi jednoduchá.

Po registrácii môžete prostredie kryptoburzy preskúmať a objaviť všetky vymoženosti, ktoré ponúka. Binance má pre každého užívateľa dostupnú akadémiu, ktorá vás naučí všetko potrebné. Môžete sa zúčastniť savingu, stakovať kryptomenu alebo si môžete kryptomenu požičať alebo obchodovať na úver, čo by ale mali robiť iba tí, ktorí už majú podobné skúsenosti.

V neposlednom rade môžete Binance požiadať o vydanie kryptomenovej karty, na ktorú si môžete previesť Vaše kryptomeny pre možnosť platenia.

Binance je veľmi komplexnou burzou, ktorá uspokojí nového ale aj skúseného užívateľa a určije ju odporúčame.

Nákup kryptomien

Ak potrebujete pomoc s nákupom prvých kryptomien, pripravili sme pre vás jednoduchý návod.

Binance Futures

Binance karta

Binance USD

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár