Ubisoft je stále pod paľbou pre nápad súvisiaci s NFT

od Martin Tkáč

Rozhodnutie Ubisoftu použiť NFT v hre „Ghost Recon Breakpoint“ sa od začiatku stretlo s vlnou kritiky. Teraz sme sa dozvedeli nové detaily projektu.

NEWSLETTER OKRYPTE.SK

Ubisoft a NFT

Podľa Stephena Totilu z Axios je jedna z položiek založených na blockchaine na báze NFT určená len pre ľudí, ktorí v hre strávili viac ako 600 hodín. Nohavice so špeciálnou vlastnosťou sú dostupné za viac ako 100 hodín.

Čo nám ešte chcú tvorcovia dať? Je tu tiež 2 000 pušiek na rozdávanie, pravdaže, bez časového obmedzenia, ale hráč sa musí pochváliť skúsenosťami úrovne 5 v „Ghost Recon Breakpoint“.

Popis „Global Playtime“ pod prilbou a nohavicami spočiatku naznačoval, že máme dočinenia s akciou pripravenou pre celú komunitu. Ukazuje sa to inak.

Táto číslica je vyhradená pre najoddanejších hráčov, ktorí v hre strávili viac ako 600 hodín

Majk Spirit NFT

Kritika myšlienok

Hráči zatiaľ odpovedajú spoločnosti posmešne.
600 hodín? Potrebujú pomoc, nie NFT
– hovorí užívateľ internetu Lashley.

Všetko sa to začalo nedávno.

Ubisoft, gigant v hernom priemysle začiatkom decembra oznámil svoje plány na integráciu NFT do svojich hier. NFT dostal názov „Digits“. Žetóny majú mať svoje vlastné jedinečné sériové čísla a budú reprezentovať práva na predmety v hre. Zároveň s tokenmi (predmetmi) možno obchodovať na trhu s kryptomenami.

Tokeny budú uložené na blockchaine proof-of-stake Tezos.

Na stránke Ubisoft čítame:

Ubisoft Quartz je nová skúsenosť pre našich hráčov, postavená na našej vízii vytvoriť ešte väčšie puto medzi vami a hernými svetmi, ktoré máte radi. Jeho účelom je ponúknuť hráčom viac autonómie a agentúry pri interakcii s predmetmi v hre, ktoré vám pomôžu vytvoriť si vlastný príbeh.

Treba dodať, že hneď po ohlásení projektu ho herní fanúšikovia ostro kritizovali.

Aaaaah, Ubisoft, nikdy neprestaneš. Robíš všetko pre to, aby ťa všetci nenávideli
– napísala internetová užívateľka Ruikaen do komentára pod videom, ktoré nápad popisovalo.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár