Najstaršia americká banka sa stane primárnym správcom USDC

Trh stablecoinov čoskoro presiahne 200 miliárd dolárov v trhovej kapitalizácii

od Martin

Trh stablecoinov za posledných 12 mesiacov výrazne vzrástol. Tether v ňom stále preberá vedenie.

Trh so stablecoinami rastie na sile

Mesačné štatistiky ukazujú, že najväčší stablecoin z hľadiska trhovej kapitalizácie tether (USDT), vzrástol mesačne o 2 %. Jeho ocenenie presiahlo úroveň až 80 miliárd dolárov. USDT je ​​gigantom aj v porovnaní so zvyškom stablecoinov, jeho ocenenie predstavuje 42,78 % dnešného trhu s týmto typom kryptomien.

Hovoríme o celkovej hodnote 187 miliárd dolárov.

Navyše, trhová kapitalizácia 80 miliárd USD zodpovedá 4,46 % z celkového trhu s kryptomenami vo výške 1,83 bilióna USD. Druhý najväčší stablecoin podľa trhovej kapitalizácie USDC, získal minulý mesiac kapitalizáciu len 0,3 %.

USDC má dnes trhovú hodnotu okolo 52,3 miliárd USD, čo zodpovedá 2,92 % trhu s kryptomenami a 27,96 % stablecoinov. Údaje k 14. marcu 2022 ukazujú, že spoločná trhová kapitalizácia oboch projektov predstavuje viac ako 70 % celkovej ekonomiky stablecoinov.

Najviac transakcií s využitím tetheru sa uskutočňuje s americkým dolárom (42,16 %), nasleduje turecká líra (TRY) – 17,41 % transakcií. Až po TRY sa v rebríčku umiestnili tieto pozície: euro, WBNB a HUSD.

Ďalšie najväčšie stablecoiny

Z desiatich najlepších stablecoinov za posledných 30 dní sa USDN protokolu Neutrino zvýšil o 43,8 % a UST Terra o 29,8 %. FRAX zaznamenal nárast o 9,6 %. FRAX má trhovú hodnotu 2,9 miliardy USD a USDN má dnes trhovú kapitalizáciu 638 miliónov USD.

Na druhej strane stablecoin DAI Makerdao za posledný mesiac klesol o 4,6 % a MIM zaznamenal minulý mesiac stratu 0,2 %. DAI na báze Etherea má trhovú hodnotu 9,3 miliardy USD, zatiaľ čo MIM so sídlom v Avalanche má trhovú kapitalizáciu 2,7 miliardy USD.

Celkovo by celá stabilná ekonomika mohla mať čoskoro hodnotu viac ako 200 miliárd dolárov. V čase písania tohto článku je to „iba“ 187 miliárd dolárov, čo predstavuje niečo vyše 10 % z ekonomiky kryptomien v hodnote 1,83 bilióna dolárov.

zdroj: blockchain.news, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár