Terra oficiálne zastavila svoj blockchain!

Terra oficiálne zastavila svoj blockchain!

od Martin

Validátori Terra sa rozhodli pozastaviť prevádzku blockchainu z dôvodu klesajúcej miery LUNA. Pri tak nízkych nákladoch by podľa tímu mohla skupina veľrýb ľahko zaútočiť na web.

Reťazec bol oficiálne zmrazený na bloku 7 603 700. To znamená, že momentálne nie je možné na blockchaine vykonávať žiadne transakcie.

Terra (LUNA), ktorá za posledný týždeň klesla o viac ako 99 %, je tiež riadením tokenov protokolu. Tieto typy tokenov umožňujú držiteľom predkladať návrhy projektového manažmentu a hlasovať o nich.

Ak však niekto získa kontrolu nad viac ako polovicou dodávok, teoreticky by mohol pozmeniť protokol škodlivým spôsobom. Protokol Fortress zasiahol takýto útok minulý týždeň.

Aktuálne sa zásoba LUNA v obehu pohybuje okolo 3,45 mld. Pri súčasnom kurze len jeden cent by polovica týchto tokenov stála len niekoľko stoviek miliónov dolárov. Akákoľvek veľryba by teda mohla bez väčších problémov vykonať útok na 51 % zásoby.

Prečo sa ekosystém Terra zrútil?

Veľká časť zániku Terra je spôsobená stratou naviazania UST na dolár. Táto situácia viedla k masívnej konverzii UST na LUNA. Ak by ste sa chceli dozvedieť viac o kolapse ekosystému Terra, prečítajte si náš rozsiahly článok na túto tému.

Cena mincí je v súčasnosti nižšia ako počas ICO, čo znamená, že aj po prvýkrát investori stratia svoje pozície.

Uprostred stabilnej paniky dnes dokonca aj Tether začal strácať svoje spojenie, aj keď nie až tak ako UST. Paolo Ardoino, technický riaditeľ spoločností Tether a Bitfinex, uviedol, že volatilita bola výsledkom „čistej dynamiky trhu“.

Na Bitfinexe je prepojenie Tether oveľa väčšie ako 1 $, zatiaľ čo na Krakene je o niečo menej ako 1 $. To malo za následok, že arbitri nakupovali USDT lacno na Krakene a predávali ich na Bitfinexe so ziskom.

zdroj: beincrypto.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár