Terra kúpila ďalšie bitcoiny za 42 590 dolárov za kus

Terra kúpila ďalšie bitcoiny za 42 590 dolárov za kus

0 komentárov

Terra opäť kúpila bitcoiny. V súčasnosti adresa spoločnosti obsahuje takmer 40 000 BTC v hodnote približne 1,675 miliardy dolárov.

Terra stále nakupuje

Luna Foundation Guard (LFG) získala ďalšiu várku bitcoinov, presnejšie vyše 4 000 BTC, čo má v čase písania tohto článku hodnotu okolo 176 miliónov dolárov. Nákup sa uskutočnil za priemernú cenu približne 42 590 dolárov. S touto alokáciou sa celkové vlastníctvo BTC Terry zvýšilo na 39 897 coinov v hodnote približne 1,675 miliardy dolárov.

Ako už bolo uvedené na našej webovej stránke, Terra začala nakupovať BTC v marci. Cieľom bolo zvýšiť rezervy pre svoj algoritmický stablecoin UST.

Do Kwon, spoluzakladateľ a generálny riaditeľ Terraform Labs spoločnosti, ktorá buduje protokol Terra a ekosystém potom prezradil, že sa chystal kúpiť BTC v celkovej hodnote 10 miliárd dolárov. Neskôr však oznámil, že spoločnosť má v úmysle pokračovať v akumulácii aj po rozdelení počiatočných 10 miliárd dolárov.

V čase písania tohto článku sa cena bitcoinu pohybuje okolo 40 900 dolárov. To znamená pokles o viac ako 4 % za posledných 24 hodín. Za posledný týždeň kryptomena zaznamenala 11% stratu, čím stiahla širší trh. V dôsledku toho celková kapitalizácia všetkých kryptomien klesla pod úroveň 2 biliónov dolárov.

Terra kupuje aj AVAX

Bitcoin nie je jedinou kryptomenou, ktorú má Terra v úmysle získať s cieľom zvýšiť rezervy UST. Spoločnosť sa rozhodla zaujímať sa aj o ďalšie kryptomeny.

Podľa tímu Terra to bude začiatok „diverzifikovaného a nekorelovaného fondu aktív podporujúcich UST viazanie na americký dolár“.

Do Kwon, generálny riaditeľ Terraform Labs, predstavil detaily spolupráce. Opísal Avalanche ako „jeden z najvzrušujúcejších ekosystémov vo webe3.0.

Vysvetlil tiež, že tokeny AVAX budú použité na vytvorenie rezervy pre UST pomocou mechanizmu automatického razenia, rovnako ako pre bitcoiny. To znamená, že UST sa stane natívnym stablecoinom siete Avalanche a môže byť vysielaný na tomto blockchaine.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár