Twitter predstavuje funkciu overenia profilového obrázka NFT

Stripe umožní platby kryptomenami na Twitteri

0 komentárov

 Na Twitteri spúšťa Stripe pilotný projekt, ktorý umožňuje vybranej skupine tvorcov odosielať a prijímať platby USDC.

Stripe a jeho pilotný program

Stripe umožní zatiaľ malej skupine vývojárov odosielať a prijímať platby USDC. Všetko prostredníctvom platobnej platformy Connect. Spoločnosť v blogovom príspevku uviedla, že Twitter bude prvý, kto integruje nový spôsob platby. Sociálna platforma umožní tvorcom okamžite vyrovnať svoje zárobky pomocou Ticketed Spaces a Super Follows.

„Všetku zložitosť a operácie s kryptomenami bude mať na starosti Stripe, takže Twitter nebude zodpovedný za skladovanie a získavanie kryptomien,“ dodal.

Spoločnosť bude využívať sieť Polygon na spracovanie všetkých transakcií v reťazci kvôli jej silným stránkam z hľadiska „nízkeho poplatku za plyn, vysokej rýchlosti, širokej kompatibility portfólia a integrácie Etherea“. Tvorcovia, ktorí prostredníctvom programu získajú prostriedky, môžu svoje aktíva prepojiť so sieťou Ethereum a rýchlo ich vymeniť za iné kryptomeny.

Zatiaľ čo spoločnosť zatiaľ podporuje iba platby USDC, uisťuje používateľov, že v budúcnosti budú na platformu pridané ďalšie reťazce a kryptomeny.

usdc na twitteri

Adopcia v 120 krajinách

Stripe tiež oznámil, že zvyšuje svoju expozíciu na trhu. Spoločnosť tvrdí, že do konca roka plánuje vyvinúť systémy kryptomien vo viac ako 120 krajinách. Avšak v porovnaní s jeho hlavnými konkurentmi, ako sú Block, PayPal a Visa, ktorí spolupracovali s mnohými spoločnosťami a kryptomenovými burzami predtým, ako sa digitálne aktíva rozrástli na popularite, sa Stripe považuje za spoločnosť ktorá prišla neskoro.

Napriek tomu, že generálny riaditeľ Stripe John Collison minulý rok navrhol, že jeho spoločnosť by mohla znovu aktivovať služby kryptomien. Stalo sa tak niekoľko rokov po tom, čo sa spoločnosť v roku 2018 vzdala tohto typu opcie kvôli obavám z volatility cien BTC a „neefektívnosti transakcií“.

Po získaní 600 miliónov dolárov v minuloročnom kole financovania má Stripe teraz hodnotu 95 miliárd dolárov. Od roku 2021 spracovala 640 miliárd dolárov platieb.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár