Spúšťa sa Kintsugi, nová testovacia sieť Ethereum

od Martin Tkáč

Ethereum spustilo verejnú testovaciu sieť Kintsugi. Testovacia sieť je určená pre ľudí, ktorí chcú experimentovať s Ethereom 2.0 predtým, ako konečne zmenia protokol z proof-of-work na proof of stake. O iniciatíve informoval Tim Beiko.

NEWSLETTER OKRYPTE.SK

Kintsugi

Kintsugi je japonská technika a umenie opravy rozbitých keramických výrobkov, spočívajúce v spájaní prvkov výrobku lakom s pridaním práškových drahých kovov, ako je zlato, striebro alebo platina.

Plánom Ethereum Foundation je tiež transformovať ETH blockchain na mechanizmus proof-of-stake. Toto sa spolieha na validátory blokovania tokenov na overovanie transakcií a udržiavanie siete a nie na súčasný konsenzus overovania práce. Je potrebné dodať, že skoršie testovacie siete boli dostupné iba pre vývojárov.

Počas niekoľkých posledných mesiacov tímy klientov neúnavne pracovali na implementácii nového súboru zlučovania. Teraz sú naživo na novej testovacej sieti: Kintsugi 🍵!
Tu je návod, ako sa môžete pripojiť k testnetu a pomôcť s testovaním: https://t.co/ARDezguzXE 👀
Vianoce prišli skôr 🎄!

tweet

„Zatiaľ čo sa vývoj UX pre klienta a používateľa neustále zlepšuje, odporúčame komunite, aby začala používať Kintsugi, aby sa dozvedela o novej verzii Ethereum,“ povedal Beiko médiám.
Pre vývojárov aplikácií, ako bolo vysvetlené vyššie, sa toho veľa nezmení. Do veľkej miery sa to netýka nástrojov, ktoré pracujú len s konsenzuálnou vrstvou, dodal.

Preskúmajte budúcnosť Etherea

Kintsugi je teda miesto, kde môže ktokoľvek experimentovať s Ethereom a vidieť, ako bude sieť fungovať po zmenách. To by mohlo znamenať testovanie napríklad nástrojov decentralizovaného financovania (DeFi), ktoré sa pri poskytovaní inovatívnych finančných služieb spoliehajú na inteligentné zmluvy.

Majk Spirit NFT

Tento krok nasleduje po takmer rok trvajúcom prechode na Ethereum 2.0. Štyri takzvané devnety boli spustené minulý rok, po spustení Phase 0 Beacon Chain. Ako ukazujú údaje z analytického nástroja Dune Analytics, sieť Beacon Chain už ukladá miliardy dolárov.

Existuje nezávisle od súčasnej siete Ethereum, no obe budú nakoniec prepojené.

Očakáva sa, že Kintsugi bude bežať, kým nedosiahne stabilitu spolu s ostatnými testovacími sieťami, potom sa uskutoční prechod na Eth 2.0.

Existujúce testovacie siete s dlhou životnosťou budú prebiehať cez The Merge. Keď budú aktualizované a stabilné, ďalším krokom bude presun hlavnej siete Ethereum na algoritmus Proof-of-Stake, vysvetlil Beiko.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár