Spôsobí nový projekt MicroStrategy kolaps kryptomenových búrz?

Bitcoinový investičný gigant MicroStrategy sa opäť dostáva do popredia s novým projektom. Ten by mohol mať veľmi zlé dôsledky pre niektoré spoločnosti v sektore kryptomien.

od Simona

MicroStrategy dočasne pozastavuje investovanie

Po úspechu svojej stratégie investovania do bitcoinu technologická spoločnosť MicroStrategy, ktorú vedie Michael Saylor, nedávno oznámila plány na vstup do novej oblasti. Ukazuje sa, že tie majú pre kryptomeny hlboké dôsledky.

Jej zakladateľ totiž na Twitteri prezradil, že spoločnosť MicroStrategy vytvorí vlastné portfólio kryptomien. Bude špeciálne navrhnuté pre podniky. Budúce portfóliá budú súčasne založené na hlavnej sieti Bitcoin a jej druhej vrstve, Lightning Network. V každom prípade Michael Saylor toto riešenie naďalej chváli.

Spoločnosť MicroStrategy chce prostredníctvom tohto projektu ponúknuť lepšie skúsenosti s používaním kryptomien. Najmä pre prostredia, ktoré sa pre to doteraz nerozhodli. To všetko pri podpore prijatia bitcoinu ako platobného prostriedku.

V tejto oblasti chce spoločnosť podporovať vyplácanie odmien, a dokonca aj miezd, ktoré jej klienti realizujú priamo v BTC. Reakcie v sektore kryptomien boli jednoznačné, pričom mnohí používatelia vyjadrili radosť z toho, že môžu túto možnosť vyskúšať.

Michael Saylor

Vrhne tento biznis tieň na kryptomenové platformy?

Podľa Marka Palmera, analytika spoločnosti Berenberg Capital Markets, môže mať MicroStrategy aktíva potrebné na vytlačenie kryptomenových platforiem, najmä predovšetkým Coinbase.

Tá v súčasnosti čelí tlaku zo strany SEC. Okrem toho regulátor vyvíja tlak na burzu, ktorý môže byť veľmi ťažké prekonať. Budúcnosť platformy sa preto zdá byť ohrozenejšia ako kedykoľvek predtým.

Pre Palmera by navyše táto situácia mohla znamenať výrazný pokles hodnoty mnohých nástrojov, ktoré analyzuje. V tejto súvislosti odporúča investorom, aby zvážili MicroStrategy ako lepšiu alternatívu. Upozorňujeme však: každá investícia zahŕňa riziko a odborníci sa vždy môžu mýliť!

To však nie je všetko. Ak bude portfólio MicroStrategy po uvedení na trh úspešné, spoločnosť môže prilákať ďalších zamestnancov. Tí môžu opustiť burzy, ktoré už klesli v dôsledku nadmernej regulácie.

Aké je ponaučenie z tohto príbehu? Preteky kryptomenových platforiem sa musia niekde skončiť. Bude sa víťaz volať MicroStrategy?

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár