Sieť Polygon MATIC zaznamenala výpadok

od Simona

Sieť Polygon prestala fungovať od 17:50 UTC 10. marca do približne 4:00 UTC 11. marca. Zdá sa však, že prostriedky používateľov sú v bezpečí.

Vývojári Polygonu včera informovali používateľov o hroziacom výpadku siete. Dôvodom mala byť plánovaná aktualizácia siete Heimdall. Túto implementáciu využíva jedna z dvoch vrstiev reťazca proof-of-stake. Tým potvrdil výpadok 10. marca o hod 17:50 UTC, pričom zdôrazňuje, že prerušenie prevádzky nepredstavuje žiadne riziko pre finančné prostriedky užívateľov.

„Aj keď pracujeme na stanovení konečnej príčiny. Zdá sa, že ide o skoršiu aktualizáciu na opravu parametrizácie minot v synchronizačnom mostovom module ethereum to Polygon PoS“.

Vývojári vysvetlili, že v aktualizácii môže byť „chyba“, ktorá ovplyvnila konsenzus a viedla k tomu, že rôzni overovatelia Heimdall pracovali na rôznych verziách blockchainu. To im zabránilo dosiahnuť konsenzus 2/3.

„Použitím konsenzu Tenderming sa zastaví Heimdallov reťazec“.

Heimdall nepodporuje užívateľské transakcie, ale používa sa na vytváranie mostov a vykonávanie transakcií s validátormi. Tím tiež vysvetlil, že reťazec Bor, čo je reťazec Polygon PoS zameraný na používateľa, bol zastavený. Spolieha sa na Heimdalla, že „vyberie výbor, ktorý navrhne blok“.

čo je blockchain

Dočasné riešenie

Okolo 4:00 UTC 11. marca tím úspešne zaviedol opravu, ktorá priviedla sieť Polygon späť do prevádzky. Je to však len dočasné a samotný most „nebude aktívny, kým Polygon problém úplne nevyrieši“.

V najnovšej aktualizácii čítame:

„Vážime si vašu podporu počas tohto obdobia a máme aktualizáciu, implementovali sme dočasnú opravu, ktorá odblokuje reťazec Bor a obnoví výrobu blokov na reťazci Polygon. Toto riešenie je dočasné, ale tím pracuje na implementácii dlhodobej aktualizácie na vyriešenie problému s Heimdallom“.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár