Technologický gigant Samsung spustí ETF pre bitcoiny. Záujem o kryptomeny rastie

Samsung vytvorí ETF Futures pre BTC kvôli rastúcemu záujmu o kryptomeny

od Martin Tkáč

Newsletter news
Samsung je globálnym gigantom technologického trhu, no skôr toho tradičného. Spoločnosť sa málo prejavuje v blockchainovom priemysle, no treba priznať, že dôsledne. Juhokórejská spoločnosť sa dnes chystá uviesť na trh nový produkt pre hongkonských investorov. Tamojší obyvatelia sa teraz môžu dostať do kontaktu s Bitcoinom prostredníctvom nového ETF od Samsungu. Akcia začína dňom uverejnenia článku, t.j. 13. januára. Pripomeňme, že ETF nie je nič iné ako fond obchodovaný na burze, ktorý sleduje cenu daného aktíva. To isté bude platiť aj pre tento produkt.

Ázijský gigant bude ťažiť z amerického akciového trhu

ETF spoločnosti Samsung bude sledovať spotovú cenu Bitcoinu investovaním do futures produktov kótovaných na Chicago Mercantile Exchange (CME). Fond bude primárne investovať do CME Bitcoin Futures, ale možné sú aj menšie investície do CME Micro-Bitcoin Futures. V súčasnosti je Hongkong jediným trhom v Ázii, kde je možné obchodovať s Bitcoin ETF.

Samsung Bitcoin Futures ETF sa teraz pripojí k inému ETF, hongkongskému Crypto Futures, ktorý sa začal obchodovať za 70 miliónov dolárov v roku 2022. Medzi ďalšie globálne trhy, ktoré vám umožňujú obchodovať s najobľúbenejšou kryptomenou prostredníctvom fondov obchodovaných na burze, patria Kanada, Spojené štáty americké, Austrália a niektoré európske krajiny, ako napríklad Švajčiarsko.

Samsung ETF

Bitcoin zaznamenáva výrazný nárast a priťahuje záujem gigantov

Krok Samsungu prišiel, keď cena BTC prekročila 18 000 dolárov, čo by mohlo naznačovať potenciálny nárast pozitívneho sentimentu medzi obchodníkmi a investormi. Ostatné kryptomeny, samozrejme, tiež nasledovali tento príklad a zaznamenali oživenie v širšom spektre trhu digitálnych aktív.

V roku 2022 mala spoločnosť Samsung Asset Management Hong Kong Limited v správe aktíva v hodnote 1,4 miliardy USD, zatiaľ čo celosvetovo uznávaná technologická značka sa naďalej aktívne angažuje v krypto priestore. Juhokórejská spoločnosť v hodnote viac ako 300 miliárd USD sa už môže pochváliť peňaženkou založenou na blockchaine. ETF je teda definitívnym potvrdením, že globálna značka chce teraz ťažiť z rastúceho záujmu o kryptomeny.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár