Pre bitcoiny to bol tretí najhorší január v histórii

PlanB sa nestará o krátkodobý výhľad BTC

Bitcoin má za sebou veľmi dobrý rok. Investori sa k nemu začali uchyľovať ako k zaisteniu proti inflácii, ktorá v roku 2021 dosiahla nové výšky. Cena mince dosiahla v novembri rekordnú výšku takmer 69 000 dolárov a potom sa upravila. Niektorí odborníci tvrdia, že bitcoin sa neodrazí. Jednou z nich je Carol Alexander, profesorka financií na Univerzite v Sussexe. Podľa jeho názoru Bitcoin v roku 2022 klesne na 10 000 dolárov.

od Martin

NEWSLETTER OKRYPTE.SK

Ak by som bol teraz investorom, uvažoval by som o tom, že s bitcoinom čoskoro skončím, keďže jeho cena sa budúci rok pravdepodobne zrúti.

Zatiaľ čo jeho názor vyvolal strach medzi niektorými investormi, PlanB, pseudonymný vynálezca modelu stock-to-flow (S2F), sa neobáva. Bitcoin podľa neho dosiahne v tomto cykle minimálne 100 000 dolárov a v ďalšom 1 milión dolárov.

V rozhovore s Madelon Vos analytik a YouTuber uviedol, že ho neznepokojuje krátkodobá cena Bitcoinu, keďže sa na ňu pozerá z dlhodobého hľadiska. Sleduje, či BTC dosiahne 100 000 $ v nasledujúcich dvoch rokoch alebo dokonca budúci mesiac.

V skutočnosti už pracujem na ďalšom cykle, pretože je mi naozaj jedno, či zostane na 50 000, 100 000 alebo 288 000 dolároch.

Stále platný model Stock-to-Stock (S2F) – plán B

PlanB ďalej vysvetlil, že bitcoinový trh je ďaleko za jeho krátkodobou cenou. Jeho očakávania sú teraz nastavené vo fáze vývoja. Hovorí, že investori vidia Bitcoin ako vo fáze 5. V bode, keď ho inštitucionálni investori ako Microstrategy Michaela Saylora pridávajú do svojho trezoru.

Akokoľvek to vytvára pozitívne prostredie okolo Bitcoinu, aby rástol ešte vyššie, posúva ho to aj do geopolitického poľa.

Keď už hovoríme o hyperbitcoinizácii, PlanB povedal, že nie je ten správny čas na takúto diskusiu. Očakáva, že to bude horúca téma, keďže aktívum prekračuje trhovú hranicu zlata a nehnuteľností.

S2F v poslednej dobe čelila veľkej kritike. PlanB sa však domnieva, že stále platí. Na otázku, či dôveruje S2F, odpovedal „áno“.

Majk Spirit NFT

Ďalší model tzv „floor“, predpovedal, že bitcoin dosiahne do konca roka 100 000 dolárov. Dovtedy zostávajú už len 4 dni a zdá sa, že tento scenár nenastane. Preto PlanB povedal:

Ak zlyhá, zlyhá. Ak to funguje, funguje.

Dôrazne tiež uviedol, že model S2F zostane platný, pokiaľ sa cena Bitcoinu bude pohybovať po lineárnej dráhe. Teda vtedy, keď bude rásť s nárastom dopytu v pomere k poklesu ponuky.

zdroj: bitcoin.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár