Najväčšia izraelská banka Leumi umožní obchodovanie s bitcoinom a ethereom

Najväčšia izraelská banka Leumi umožní obchodovanie s bitcoinom a ethereom

od Martin

Počet bánk zapojených do sektora digitálnych aktív neustále rastie. Ďalšou je banka Leumi z Izraela. Táto organizácia sa spojila so spoločnosťou Paxos s cieľom poskytovať služby obchodovania s BTC a ETH.

Banka Leumi vstupuje do sveta kryptomien

Ako informovala agentúra Reuters, Banka Leumi, najväčšia izraelská banka založená pred viac ako 120 rokmi a so sídlom v Tel Avive-Yafo, vstúpila do sveta kryptomien.

Presnejšie povedané, inštitúcia chce svojim klientom umožniť nakupovať, vlastniť a predávať dva najväčšie digitálne aktíva z hľadiska trhovej kapitalizácie Bitcoin (BTC) a Ethereum (ETH). Minimálna suma transakcie má byť aspoň 50 šekelov (asi 15 USD).

Zatiaľ však neexistuje oficiálny dátum spustenia, pretože Bank Leumi musí počkať na schválenie centrálnou bankou a daňovým schválením.

V prípade schválenia budú kryptomenové služby poskytované prostredníctvom webovej aplikácie banky, ktorá umožňuje klientom investovať do iných tried aktív.

Bank Leumi chce navyše zjednodušiť proces platenia daní. Na tento účel bude zrážať dane v súlade s usmerneniami daňových úradov. Stane sa tak, keď zákazníci predávajú a konvertujú digitálne aktíva späť na fiat.

Prístup Bank Leumi ku kryptomenám sa mierne líši od prístupu Bank Hapoalim, ktorá odmietla 69-ročnej Izraelčanke vložiť bitcoiny v hodnote 320 000 dolárov, ktoré pred rokmi zarobila investovaním.

Bitcoin Izrael

Americké banky vedú

Pokiaľ ide o bankové organizácie, ktoré prijímajú kryptomeny a spúšťajú takéto služby, Spojené štáty sú ďaleko vpredu. Bývalí kritici ako Goldman Sachs, JPMorgan, Bank of America a Citigroup zmenili názor a spustili rôzne služby digitálnych aktív.

Na druhej strane Morgan Stanley umožnil svojim klientom investovať do bitcoinu prostredníctvom viacerých fondov. Okrem toho získal expozíciu BTC kúpou podielu v Grayscale Bitcoin Trust.

BNY Mellon patrí medzi lídrov v oblasti adopcie kryptomien. Okrem spustenia niekoľkých služieb súvisiacich s kryptomenami sa zúčastnil kôl financovania blockchainových projektov. Spolupracoval aj s Grayscale, aby im pomohol premeniť trustový fond na spotový bitcoinový ETF.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár