Prieskum NYDIG ukazuje, že mladí ľudia chcú výplatu v BTC

od Simona

Štúdia New York Digital Investment Group (NYDIG) zistila, že čoraz väčší počet mladých zamestnancov je ochotných prijímať platby v kryptomenách.

NEWSLETTER okrypte.sk

Mladí ľudia chcú zarábať kryptomeny

Slávny baseballový tím, New York Yankees, je pripravený umožniť svojim zamestnancom previesť časť svojej výplaty na BTC. Ešte predtým však budú musieť podpísať zmluvu so servisnou spoločnosťou New York Digital Investment Group (NYDIG).

Podľa oficiálnej tlačovej správy viacročné partnerstvo medzi NYDIG a New York Yankees umožní zamestnancom prístup k plánu sporenia na báze bitcoinov, ktorý NYDIG vyvinul. V rámci neho bude zavedená možnosť, ktorá umožní automatický prepočet časti miezd zamestnancov po zdanení na bitcoiny.

Platforma však neumožňuje svojim používateľom previesť svoje BTC do externých peňaženiek alebo prijímať aktíva z externých zdrojov.

Podľa prieskumu „Bitcoin Benefits 2022“ od NYDIG má 25 % zamestnancov záujem dostávať časť svojej mzdy v bitcoinoch. V prípade zamestnancov do 30 rokov sa táto hodnota naopak zvyšuje až na 36 %.

NYDIG tvrdí, že jeho bitcoinovú platformu, ktorá spĺňa najvyššie regulačné štandardy, používajú spoločnosti všetkých veľkostí, od malých spoločností až po spoločnosti v rebríčku Fortune 500.

btc

Marketingový riaditeľ spoločnosti NYDIG vníma nové partnerstvo ako príležitosť na propagáciu služby s ikonickým tímom mesta New York.

„Pre Yankees a ďalší by možnosť premeniť čo i len malý zlomok ich výplaty na bitcoiny mohla byť jedným z najefektívnejších spôsobov, ako ušetriť BTC,“ povedal.

Minulý mesiac NYDIG získala na spoluprácu účtovnú spoločnosť Deloitte. Myšlienkou bolo vytvoriť strategickú alianciu s cieľom ponúkať bitcoinové finančné služby subjektom všetkých veľkostí. Cieľovými sektormi záujmu oboch spoločností boli bankovníctvo, spotrebiteľské vernostné a bonusové programy a zamestnanecké benefity.

Starosta, ktorý chce zarobiť peniaze v bitcoine

Pripomeňme, že nový starosta New Yorku Eric Adams, nedostal svoje prvé tri platby v dolároch, ale v bitcoinoch. Keď bol zvolený za starostu mesta, oznámil, že New York sa pod jeho vládou stane „bitcoinovým centrom“.

zdroj: decrypt.co

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár