Bitcoin nie je bublina

od Martin Tkáč

Cathie Wood z Ark Invest verí, že trh s kryptomenami nie je vo fáze bubliny. V rozhovore pre Yahoo Finance poveala, že budúcnosť sveta digitálnych aktív je svetlá. Nesúhlasí ani s nedávnou kritikou bitcoinov miliardárskym investorom Johnom Paulsonom.

Cathie Wood hovorí o bitcoine

„Bitcoin je nový globálny menový systém, ktorý je úplne decentralizovaný a nepodlieha rozmarom tvorcov politík,“ povedala Wood.

Na druhej strane, pred niekoľkými dňami Paulson v rozhovore pre Bloomberg povedal, že podľa jeho názoru kryptomeny budú nakoniec bezcenné.

Wood verí, že to nie je pravda. Ona sama je spokojná so skutočnosťou, že investuje na tomto trhu, napríklad prostredníctvom akcií Coinbase.

– Je to jediná burza kryptomien kótovaná na burze – zdôraznila.

Podľa jej názoru kryptomeny nie sú bublina. Skôr povedala, že sú niečím generačného rozsahu a priemysel digitálnych aktív sa s rozvojom technológie blockchain objavuje len nedávno. Je si tiež istá, že súčasný rozmach sa zďaleka nekončí.

Sme v bubline? Nemohli sme byť od toho ďalej – uistila. Dodala, že „priemerný investor“ nechápe, aké prelomové budú ďalšie roky. Tvrdí, že krivky v grafe vykresľujú „trajektórie exponenciálneho rastu, aké sme nikdy predtým nevideli“.

Bitcoin potrebuje jasnejšie pravidlá

Cathie Wood nechce súčasný finančný systém zbúrať. Naopak, presadzuje jemnú reguláciu ako hlavnú hybnú silu rastu adopcie kryptomien na globálnej úrovni.

Ak sa úradníci stretnú a dohodnú sa, čo presne sú kryptomeny, ako ich definovať, bude to v poriadku. Istota bude pre tento ekosystém dobrá, vysvetlila.

V súčasnej dobe je kryptomenový priemysel v USA v ťažkej situácii práve kvôli rozmanitosti zákonov, ktoré na neho platia. Situáciu môže sťažiť nový zákon o infraštruktúre, ktorý bol prijatý v Snemovni reprezentantov a teraz prešiel do Senátu. To môže sťažiť fungovanie napríklad baníkom, vývojárom softvéru blockchain alebo dokonca ľuďom, ktorí navrhujú kryptomenové peňaženky.

zdroj: decrypt.co, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár