Spoločnosť Michaela Burryho predala väčšinu svojich akcií

Michael Burry predal takmer všetky svoje akcie. Je to kvôli dokumentácii podanej Komisii pre cenné papiere a burzu (SEC).

od Simona

NEWSLETTER okrypte.sk

Michael Burry sa zbavuje takmer všetkých akcií

Investičná spoločnosť Michaela Burryho, Scion Asset Management, sa zbavila takmer všetkých svojich akcií. Toto je dôležitá informácia, že Burry je žijúcou legendou Wall Street. Predpovedal krízu v roku 2008. Jeho príbeh bol vyrozprávaný v „The Big Short“, knihe Michaela Lewisa o hypotekárnej kríze, ktorá bola neskôr sfilmovaná.

Scion predal v druhom štvrťroku tohto roka podiely v 11 amerických spoločnostiach vrátane vlastníka Google-Alphabet, Meta, Bristol-Myers Squibb, Booking Holdings, Cigna Corp., Discovery, Global Payments a Nexstar Media Group. ň

Burryho spoločnosť ukončila druhý štvrťrok len s jedným podielom. Spoločnosť Scion pridala do svojho portfólia cenné papiere Geo Group Inc. Ide o zdravotnícku spoločnosť so sídlom na Floride.

Investor známy z „The Big Short“ predtým na Twitteri varoval pred potenciálnym krachom trhu. Jeden z jeho tweetov naznačil, že nedávne zvýšenie cien Nasdaq bude mať pravdepodobne krátke trvanie. Súčasnú situáciu prirovnal k situácii pred škandálom Enron, útokmi z 11. septembra a prasknutím dot-com bubliny.

Burry ďalej tweetoval minulý týždeň:

„Nasdaq je na býčom trhu, pretože je o 20% drahší ako jeho najnižšia cena? Kto to vymýšľa? Po roku 2000 to Nasdaq dosiahol sedemkrát, pričom na najnižšiu úroveň v roku 2002 klesol o 78 %.“

Investor v ďalšom tweete varoval, že americká ekonomika je v kríze. Odvolával sa na nárast spotrebiteľského dlhu.

„Čisté zostatky spotrebných úverov rastú rekordným tempom,“ vysvetlil a navrhol, aby spotrebitelia „obmedzili svoje výdavky vzhľadom na infláciu“.

Potom pokračoval o helicopter money počas pandémie COVID-19.

„Spomínate si na problém prebytočných úspor? Už nie. Peniaze z helicopter COVID naučili ľudí opäť ich míňať,“ vysvetlil, čo sa deje na trhu.

„Zima prichádza,“ dodal.

Jamie Dimon tiež predpovedá krízu

Stojí za to dodať, že Jamie Dimon z JP Morgan urobil podobné vyhlásenie. Podľa jeho názoru je vysoké riziko niečoho horšieho ako recesia. Písali sme o tom tu.

zdroj: decrypt.co

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár