MicroStrategy opäť nakupuje bitcoiny

Michael Saylor a jeho kolegovia zo spoločnosti MicroStrategy opäť nakúpili kryptomeny. Mnohé nasvedčuje tomu, že očakáva býčí trh.

od Simona

Spoločnosť MicroStrategy kupuje bitcoiny

Spoločnosť MicroStrategy je poskytovateľom analytického softvéru. Okrem toho, je už niekoľko rokov známa najmä investíciami do bitcoinov. To zapadá do širšej politiky spoločnosti.

Teraz spoločnosť MicroStrategy získala ďalších 5445 BTC v hodnote 147,3 milióna USD. Oznámil to zakladateľ spoločnosti Michael Saylor.

„Spoločnosť MicroStrategy získala ďalších 5445 BTC za približne 147,3 milióna USD pri priemernej cene 27 053 USD za bitcoin. Od 24.9.2023, MicroStrategy nadobudla 158 245 BTC za približne 4,68 miliardy USD pri priemernej cene 29 582 USD za bitcoin,“

– uviedla na svojom profile na X.

Predstavitelia spoločnosti už skôr avizovali, že majú v úmysle nakúpiť ďalšie BTC. V auguste to sprostredkoval Andrew Kang, finančný riaditeľ spoločnosti MicroStrategy:

„Úspešne sme získali kapitál prostredníctvom nášho programu predaja akcií na primárnom trhu a použili sme prostriedky z prevádzkovej činnosti na ďalšie zvyšovanie objemu bitcoinov v našej súvahe.“

Podľa dokumentov predložených americkej Komisii pre cenné papiere a burzy (SEC) spoločnosť nakúpila kryptomeny v období od 1. augusta do 24. septembra za priemernú cenu 27 053 USD. V dôsledku toho spoločnosť Saylora, MicroStrategy vlastní celkovo 158 245 BTC v hodnote 4,68 miliardy USD, uvádza sa v príspevku. V júni spoločnosť nakúpila celkovo 12 333 BTC za 347 miliónov USD, pričom v marci minula 150 miliónov USD. Za zmienku stojí, že len v auguste spoločnosť MicroStrategy pridala do svojej bilancie 467 BTC za 14,4 milióna USD.

Bitcoin

1 milión bitcoinov

Pred rokom Saylor v rozhovore pre CNBC priznal, že krátkodobá volatilita kurzu BTC jeho spoločnosť netrápi. Okrem toho uviedol, že verí, že cena kryptomeny bude nakoniec až 1 milión USD.

Dodal, že bitcoin je „jedinečný“, pretože na svete neexistuje sieť, ktorá by bola tak dobre prijímaná a taká bezpečná.

„Je samozrejme lepší ako zlato a všetko, čím by zlato chcelo byť,“

– uviedol.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár