Mark Soares hovorí, že NFT posúva herný trh na novú úroveň

NFT zlepšuje interaktivitu tým, že umožňuje používateľom odomknúť plne modulárny herný zážitok riadený komunitou, vysvetľuje Mark Soares, zakladateľ Blokhaus Inc. NFT posúva vlastníctvo hier na úplne novú úroveň, dodal.

od Simona

Newsletter news

NFT prinášajú revolúciu do herného sveta

Mark Soares, zakladateľ Blokhaus Inc., pre Cointelegraph povedal, že keď je každý aspekt hry prepojený s NFT, používatelia si môžu vytvoriť herný zážitok úplne „šitý na mieru“.

„Predstavte si, že by ste si mohli vytvoriť svoje vlastné postavy vo svojej vlastnej scenérii a mohli by ste tieto mody darovať alebo predávať ako balík NFT iným hráčom,“ navrhuje Soares.

Dodal, že NFT umožňuje používateľom „odomknúť plne modulárny, komunitou riadený herný zážitok“. Zabezpečuje, aby hráči vlastnili aj určité prvky v hrách. Soares to prirovnáva k mixtapom z 90. rokov a hovorí, že blockchain dáva „moc na vytváranie hier do rúk hráčov“.

Poukázal napríklad na projekt Blockxer, čo je odkaz na pixelové arkádové hry z deväťdesiatych rokov, ktoré využívajú NFT.

Aj keď je dizajn vyššie uvedenej hry pomerne jednoduchý, Soares uviedol, že to neznamená, že nástroje NFT musia byť tiež jednoduché. V skutočnosti je príliš zjednodušené myslenie o NFT problémom v hernom priemysle založenom na blockchaine.

„Zvyčajne je NFT len doplnok, odmena v hre, ktorá sa dá kúpiť – myslíme si, že môže a mal by byť oveľa dôležitejší,“ dodal.

Stojí však za zmienku, že to, čo dnes vidíme na hernom trhu, je len začiatok integrácie NFT s týmto svetom. NFT sa objaví napríklad v potenciálnych hitoch, ako je Grand Theft Auto 5.

SEGA tiež nedávno prejavila veľký záujem o hry založené na blockchaine a funkcie súvisiace s NFT.

nft hry

Vedúci oddelenia Xbox hovorí o NFT

Phil Spencer, šéf Xboxu, v rozhovore pre Bloomberg povedal, že vidí potenciál trhu NFT.

„Zdá sa mi, že keď sa objaví nová technológia, jej najlepšie možné využitie nie je od začiatku samozrejmé. Ak hráči nájdu férové ​​využitie, dá sa s tým robiť veľa zaujímavých vecí,“ poznamenal.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár