Kurz bitcoinu nakrátko prekonal 41 000 USD

od Simona

Bitcoin prelomil hranicu 41 000 USD na grafe. V súčasnosti stojí približne 39 500 dolárov. Je to však znamenie o návrate býčieho trhu?

Bitcoin sa vracia k ziskom?

Nárast BTC prišiel v zaujímavom čase, keď sa otvorili hlavné ázijské akciové trhy a privítali investorov zelenou farbou, ignorujúc rastúce obavy z napätia medzi USA a Čínou. Investori tiež čakajú na nové rozhodnutia Fedu.

Analytici predovšetkým predpokladajú zvýšenie sadzieb federálnych fondov o 25 bázických bodov z 0-0,25 % na 0,25-0,50 %. Tento krok robia aj hráči z futures trhu.

Vráťme sa do Ázie. Tokyo Nikkei 225 otvoril rastom 1,6 %, kórejský KOSPI vzrástol o 0,85 %, index Singapore Straits Times vzrástol o 1,4 %. Hongkonský index Hang Seng, ktorý má za sebou najhoršie dni od recesie v roku 2008, vzrástol o 2,6 %.

Bitcoin v noci vzrástol na viac ako 41 000 USD. Rýchlo však prišla korekcia a tá padla na 39 500 dolárov. Stále je to však približne o 3 % viac ako včera, ale aj o 5 % menej ako pred 7 dňami. Na druhej strane 1 ethereum stojí 2 640 USD. To je o 4,5 % viac ako pred dňom a o 3,6 % menej ako pred týždňom.

bitcoin vzdelavacie centrum

Čo môže ovplyvniť cenu bitcoinu?

Momentálne je situácia na trhoch neistá. Svet sa pozerá na Ukrajinu. Obavy, že konflikt medzi Kyjevom a Moskvou sa rozšíri aj do ďalších krajín a dokonca aj do nášho regiónu, naďalej pretrvávajú. Boje sú však každým dňom menšie vidíte, že Rusko uviazlo na Ukrajine, podobne ako ZSSR pred desiatkami rokov v Afganistane.

Bitcoin by mal teoreticky strácať so správou, že Fed môže čoskoro zvýšiť úrokové sadzby. Ako môžete vidieť, neistota zatiaľ vplýva na kryptomenu pomerne dobrým spôsobom. Upadol do bočného trendu.

zdroj: decrypt.co, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár