Film o bitcoine

od Martin Tkáč

V médiách sa poslednú dobu objavuje viac informácii o katastrofálnych dopadoch bitcoinu na životné prostredie. Niekoľko najväčších investorov a priaznivcov kryptomien chce pre obhajobu BTC vytvoriť dokument.

Projekt oznámil investor a moderátor podcastu Brad Mills na Twitteri. Je známe, že účelom filmu je predstaviť „konečné“ argumenty vysvetľujúce „prečo bitcoin zmení svet na obnoviteľnú energiu rýchlejšie ako vlády“.

Mills si už vybral aj režiséra, ktorým sa stane Jamie King. Je známy vďaka dokumentárnemu cyklu „Steal this movie“ o BitTorrent, ktorý vznikol prostredníctvom crowdfundingu. V rozhovore King uviedol, že rozprávanie o spotrebe energie bitcoinu ho prinútilo konať.

Myšlienka tohto nového projektu, na ktorý v súčasnosti získavame finančné prostriedky, vznikla v dôsledku zvýšenej pozornosti týkajúcej sa spotreby energie bitcoinu,“

uviedol King.

„Je zrejmé, že k tomu došlo, keď Elon oznámil, že nateraz neakceptuje BTC ako spôsob platby,“ dodal.

 

Cieľom tohto dokumentu nebude kritizovať BTC ale poukázať na to, že BTC spotrbúva veľa elektrickej energie a cez fakty si položiť otázku, či to stojí za to.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár