Rusko vytvára nový zákon o kryptomene

od Martin Tkáč

Rusko naďalej reguluje trh s kryptomenami. Nový zákon, ktorý je teraz v Dume, zaväzuje kandidátov kandidujúcich vo voľbách v Rusku, aby deklarovali, či oni alebo ich rodiny majú kryptomeny.

Chceš kandidovať za Dumu? Priznajte, ak máte nejaké kryptomeny

Ruská Štátna duma, dolná komora parlamentu, prijala v prvom čítaní návrh zákona, ktorý zaväzuje kandidátov na poslancov zverejniť, či už predtým kúpili nejaké kryptomeny. Príslušné ustanovenie má obsahovať volebný zákon. Od kandidátov na kreslá v parlamente sa bude vyžadovať, aby zverejnili sumy, ktoré investovali do získania digitálnych finančných aktív, ako aj načasovanie investície.

Návrh zákona, ktorý navrhla vláda, zavádza nevyhnutné zmeny po prijatí zákona „O digitálnych finančných aktívach a digitálnej mene“, informovala tlačová agentúra Prime.

Dôležité však je, že vyššie uvedené pravidlá platia, ak celková suma investovaná do kryptomien presiahla celkový príjem zarobený kandidátom a jeho domácnosťou za posledné tri roky. Ruskí politici budú musieť zároveň poskytnúť podrobnosti, ktoré odhaľujú zdroj alebo viaceré zdroje finančných prostriedkov, z ktorých sú tieto transakcie financované.

Nový právny akt mení a dopĺňa dva dôležité federálne zákony – zákon „O voľbe prezidenta Ruskej federácie“ a „O voľbe poslancov Štátnej dumy“.

Zmeny sa týkajú aj aktov definujúcich základné volebné práva občanov Ruskej federácie vrátane práva zúčastňovať sa na referendách a mnohých ďalších legislatívnych aktov. Aktualizovaný zákon vstúpi do platnosti v prvých voľbách po jeho prijatí.

V decembri ruský prezident Vladimir Putin podpísal nariadenie, podľa ktorého sú vládni úradníci povinní zverejniť kryptomeny, ktoré držia. Podľa dokumentu majú teraz zamestnanci štátnej správy čas do konca júna tohto roku poskytnúť podrobnosti o tom, kde zakúpili digitálne aktíva, a poskytnúť ich hodnotu.

 

mikina bitcoin

 

Rusko a zákon o kryptomenách

Rusko sa už niekoľko rokov snaží regulovať trh s kryptomenami. Je známe, že vládcovia chcú čoskoro vstúpiť na trh stablecoinov. Podľa agentúry Interfax Ivan Zimin, vedúci oddelenia finančných technológií centrálnej banky, na bankovom stretnutí organizovanom Ruským zväzom priemyselníkov a podnikateľov pripustil, že úrady chcú obmedziť úlohu projektov, ako je Tether.

– S najväčšou pravdepodobnosťou urobíme druhý krok, ktorý obmedzí použitie stablecoinov na fakturáciu. Je to veľmi dôležité. Digitálny rubeľ a rubeľ všeobecne budú oficiálnym výberovým konaním.

Rusko sa tiež pripravuje na vydanie digitálneho rubľa. Zástupca generálneho riaditeľa Ruskej banky Alexey Zabotkin uviedol, že banka plánuje dokončiť prototyp meny do konca roku 2021. Povedal, že prototyp nepodporuje „skutočné transakcie“, ale slúži skôr ako východiskový bod pre budovanie ekosystému.

zdroj: pixabay.com, bitcoin.pl

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár