Kryptomena projektu Omicron naberá na hodnote kvôli novému kmeňu Covid-19

od Martin Tkáč

Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) v piatok označila novozistený SARS-CoV-2 variant B.1.1.529 za omicron. Považovala ho za kmeň s veľkými obavami. Ukázalo sa, že posolstvo organizácie malo dopad na trh s kryptomenami.

NEWSLETTER OKRYPTE.SK

Omnicron naberá na hodnote

Napriek nedávnemu poklesu cien takmer každého hlavného aktíva na trhoch od kryptomien po akcie jedna menej známa digitálna mena zastavila hrôzu nového kmeňa COVID-19.

Ide o OMIC, natívnu mincu protokolu decentralizovanej platformy s rovnakým názvom ako novozistený variant COVID. Hovoríme o Omicron. Kryptomena vzrástla na 711 USD. V súčasnosti stojí 1 minca projektu cca 580 USD. 28. novembra to bolo 268 dolárov.

Kde sa vzalo toto náhle zvýšenie cien? Samozrejme, všetko je o názve. Svedčí to o určitej iracionalite niektorých investorov.

Základy tokenu Omicron nie sú úplne jasné. Zatiaľ čo maximálna ponuka coinu je obmedzená na 1 000 000 OMIC, poskytovatelia údajov ako Messari, Crypto.com a CoinGecko neposkytujú podrobné informácie o trhovej kapitalizácii tejto kryptomeny.

OMIC je podporovaný košom aktív vrátane stabilného coinu USDC a obchoduje sa výlučne na decentralizovanej burze SushiSwap.

Svoje mince môžu vsadiť aj držitelia OMIC.

Hlavným prínosom pre investorov je zvýšenie ponuky. Protokol vyraďuje zo svojej pokladnice nové OMIC mince, z ktorých väčšina je distribuovaná účastníkom trhu – hovoria tvorcovia.

Majk Spirit NFTNový kmeň koronavírusu

Nová variácia COVID-19 viedla k nepokojom na mnohých trhoch. Samotný bitcoin sa znehodnotil a klesol pod 60 000 dolárov. V súčasnosti stojí 1 BTC cca 57 5 000 USD. Napriek tomu sa kryptomena za posledných 24 hodín zvýšila o cca 5 %. Ethereum v súčasnosti stojí 4 328 dolárov, čo zase znamená 3% nárast ceny na 7-dňovej báze a 6% oproti včerajšku.

zdroj: decrypt.co, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár