Kraken predpovedá 96 000 USD za BTC na konci 4. štvrťroka

od Martin Tkáč

Kryptomenová burza Kraken predpovedá, že bitcoin by mohol do konca roka vzrásť na takmer 100 000 dolárov alebo dokonca túto úroveň prekonať. Svoje predpovede opiera o viaceré technické ukazovatele.

Bitcoin smeruje k novým výšinám

Platforma Kraken vo svojom „October 2021 Market Recap & Outlook“ predstavila svoju býčiu predpoveď, ktorú argumentovala udalosťami z minulosti. Spoločnosť poznamenala, že štvrtý štvrťrok je pre bitcoiny zvyčajne veľmi úspešným obdobím. Ak teda popredné digitálne aktívum zopakuje svoju rally z roku 2017, do konca tohto štvrťroka by mohlo dosiahnuť 95 355 USD:

Za predpokladu, že BTC bude aj naďalej nasledovať Q4 2017, môžeme očakávať, že BTC bude rásť ešte vyššie až do konca mesiaca. V určitom kontexte by návratnosť + 220 % v 4. štvrťroku 2021 znamenala cenu 96 355 USD za BTC.

Kraken tiež načrtol pokroky v oblasti kryptomien za posledných pár mesiacov. Najmä tie bitcoinové.

Podľa burzy míľniky sú:

  • návrat k cenovým hladinám nevídaným od apríla,
  • presadzovanie nového historického rekordu,
  • túžba investora vlastniť BTC, ktorý ho označuje ako digitálne zlato a schválenie prvého ETF pre futures v USA

Toky inštitucionálnych fondov do bitcoinu za posledný mesiac tiež zaznamenali nárast. Kraken hovorí, že ak bude tento trend pokračovať, aktívum zostane v popredí aj v budúcnosti.

Pre porovnanie, druhý najväčší kryptomenový projekt, Ethereum dopadol v tejto štatistike oveľa horšie:

Keď sa pozrieme na toky inštitucionálnych fondov do investičných produktov BTC a ETH, uvidíme, že BTC zaznamenalo historický čistý prílev kapitálu v októbri, zatiaľ čo ETH za mesiac takmer nezaznamenalo žiadny čistý prílev.

Spoločnosť Kraken poskytla samostatnú cenovú predpoveď pre bitcoiny na základe dvoch populárnych technických ukazovateľov, indexu relatívnej sily (RSI) a Bollingerových pásiem. Podľa oboch hodnota bitcoinu v USD presiahne do konca 4. štvrťroka hranicu 100 000 dolárov.

Bitcoin za 96 000 USD

Je čas na 100 000 dolárov?

Rovnako ako Kraken, mnohí odborníci očakávajú, že bitcoin dosiahne do konca roka 100 000 dolárov.

Jedným z nich je Adam Back, generálny riaditeľ Blockstream. Ešte v auguste, keď bola hodnota USD BTC okolo 50 000 USD, predpovedal, že do konca roka dosiahne 100 000 USD. Tiež prirovnal bitcoin k zlatu a uviedol, že prvý je lepším finančným nástrojom.

Ďalším podporovateľom tejto prognózy je generálny riaditeľ Skybridge Capital Anthony Scaramucci. Začiatkom tohto roka uviedol:

Naozaj verím, že do konca roka dosiahneme 100 000 dolárov.

Na druhej strane, podľa modelu stock-to-flow vytvoreného analytikom PlanB, ktorý bol v minulosti pomerne presný, sú prognózy ešte optimistickejšie. Podľa analýzy by BTC mohol na konci decembra dosiahnuť 135 000 USD.

zdroj: decrypt.co, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár