Kanadská ropná spoločnosť vyčlení nevyužitú energiu na ťažbu BTC

od Martin Tkáč

Bengal Energy, kanadská ropná a plynárenská spoločnosť má v úmysle využiť energiu z „nevybavených“ plynových vrtov na ťažbu bitcoinov. Plánuje tiež umiestniť 70 BTC ťažobných superpočítačov do prenosnej budovy („dong“) v blízkosti Cooper Basin.

Bengal Energy vstupuje do ťažby BTC

Ťažba kryptomien bola v posledných rokoch kontroverznou témou. Na jednej strane je to nevyhnutné pre aktíva proof-of-work (ako je bitcoin), pretože sa používa na overovanie transakcií a vytváranie nových mincí. Na druhej strane spotrebuje veľa energie a môže mať negatívny vplyv na životné prostredie v závislosti od použitého zdroja energie.

V dôsledku toho mnohé spoločnosti začali hľadať alternatívne možnosti napájania pre svoje superpočítače. Podľa nedávnej správy The Australian je Bengal Energy najnovšou organizáciou svojho druhu. Ide o medzinárodnú ropnú a plynárenskú spoločnosť, ktorá doteraz nemala žiadny vzťah so sektorom kryptomien.

Kai Eberspaecher – COO Bengal Energy však prezradil, že organizácia plánuje vstúpiť do sveta digitálnych aktív inštaláciou približne 70 superpočítačov. Zaujímavosťou je, že zdrojom elektriny budú „nevyužívané“ plynové vrty patriace partnerom spoločnosti Santos Energy a Bridgeport Energy:

Spoločnosť kúpila plynové vrty od svojich miestnych ropných a plynárenských partnerov Santos Energy a Bridgeport Energy.

Tieto zdroje energie sa nachádzajú v odľahlej oblasti neďaleko Cooper Basin v Austrálii. Pred použitím plynových vrtov bude musieť spoločnosť najskôr opraviť svoje rozvody. V súčasnosti nie sú vo veľmi dobrom stave v dôsledku pandémie, ktorá dočasne zastavila globálne dodávateľské reťazce.

Eberspaecher vysvetľuje:

Vrty by sme mohli mať hotové za šesť mesiacov, ale bez prístupu k plynu. Riešili sme nevyužité zdroje.

Správa uvádza, že ak bude pokus úspešný, Bengal Energy by mohla generovať príjem medzi 2 000 a 5 000 $ za deň.

Americkí baníci BTC využívajú uhoľný odpad na pohon svojich prevádzok

Ďalšou spoločnosťou, ktorá využíva alternatívne zdroje energie na ťažbu kryptomien, je Stronghold Digital Mining so sídlom v Pensylvánii. Začiatkom tohto mesiaca spoločnosť prisľúbila, že pre svoju prevádzku bude využívať uhoľný popol z desaťročí starých elektrární.

Odpadové uhlie po spracovaní putuje do kotolne, kde sa spáli na výrobu elektriny potrebnej na ťažbu bitcoinu.

Okrem toho, že iniciatíva Stronghold nepoškodzuje národný energetický systém, má ešte jednu výhodu. Popol z uhlia obsahuje ťažké kovy a ak nie je izolovaný alebo extrahovaný zo zeme, môže znečistiť vodu a ohroziť zdravie miestnych ľudí.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár