Juhokórejské burzy chcú samoreguláciu trhu s kryptomenami

Južná Kórea bude v roku 2023 regulovať domáci trh s kryptomenami

0 komentárov

Administratíva pre kryptomeny juhokórejského prezidenta Yoon Seok-youla zavedie v roku 2023 legislatívu na uprednostňovanie digitálnych aktív v krajine.

Južná Kórea a Yoon Seok-yuol smerujú ku kryptomenám

Yoon Seok-young tento rok vyhral prezidentské voľby v Južnej Kórei. Už od prvých dní predsedníctva je vidieť, že jeho administratíva chce jednoznačne smerovať k rozvoju trhu s kryptomenami, čo aj samotný politik avizoval počas predvolebnej kampane. Hovorí sa, že kľúčové rozhodnutia v tejto oblasti budú prijaté v roku 2023.

Legislatívna iniciatíva má pomôcť umiestniť bitcoin a altcoiny do domáceho inštitucionálneho systému a poskytnúť domácim investorom zvýšenú ochranu.

Plánovaná legislatíva vraj bude vychádzať z medzinárodných štandardov. Kórejskí predstavitelia sa zaviazali spolupracovať s Bankou pre medzinárodné zúčtovanie (BIS), Radou pre finančnú stabilitu (FSB), ako aj s regulačnými orgánmi USA.

Je známe, že krajina chce mať aj vlastnú digitálnu menu centrálnej banky. Začiatkom roka 2022 Bank of Korea potvrdila, že testuje CBDC.

Prehodnocujeme množstvo opatrení, ktoré by mohli minimalizovať negatívny vplyv digitálnej meny na finančnú stabilitu – informovala o tom centrálna banka.

Vláda tiež plánuje vydať usmernenia pre používanie NFT v ekonomike a organizácii ICO.

Kryptomeny Yoon Seok-youl

Nový prezident je fanúšikom bitcoinov

Yoon Seok-yuol ukázal svoj pozitívny postoj k sektoru digitálnych aktív počas svojej prezidentskej kampane. Otvorene povedal, že chce, aby sa ICO opäť organizovalo v jeho krajine.

Neskôr prisľúbil, že zmení politiku zdaňovania kryptomien v krajine, pričom povedal, že ľudia by mali platiť dane, ale iba ak ich ročné výnosy z takýchto investícií presiahnu 40 000 dolárov. V súčasnosti je hranica dane 2 000 USD.

Anndy Lian, prezident BigONE Exchange ocenil prístup politika a dodal, že verí, že prezident chce urobiť z Južnej Kórey centrum kryptomenového priemyslu v Ázii.

Chápem dôležitosť kryptomien. Chápem budúcnosť a je nezastaviteľný, ‚povedal.

Nedávna štúdia zistila, že trh s digitálnymi aktívami je pre Kórejcov atraktívnym miestom. Najpopulárnejšou kryptomenou tam je bitcoin. Ripple token, XRP, skončil na druhom mieste a ETH bolo tretie.

Nová politika Yoon Seok-youla môže ešte viac posilniť juhokórejský trh a urobiť z krajiny regionálne centrum blockchainu.

zdroj: blockchain.news

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár